Dieta, wysiłek a Ty nie chudniesz? Sprawdź, jakich błędów unikać!

0
1968
Dieta, wysiłek a Ty nie chudniesz? Sprawdź, jakich błędów unikać!

Pewnie znasz już to uczucie.Ciągłe wyrzeczenia, coraz nowsze diety… a Ty cały czas masz ta samą wagę. Sam już nie wiesz co robić. Przecież spróbowałeś już wszystkiego. Tymczasem, wystarczy zmienić kilka nawyków, by Twój organizm spalił nadmierny tłuszcz.

Co zrobić, by TRWALE schudnąć?

1. Przygotuj się na długofalowe chudnięcie. Dziś, błędem wielu osób jest to, ze dają się one wciągnąć w tak zwane diety – cud, które jednak w rzeczywistości nie istnieją. Trudno nam będzie schudnąć kilka kilogramów w miesiącu. Raczej nastawmy się na miesiące a nie na tygodnie bądź dni.

2. Mniejsze porcje jedzenia. Częstym problemem osób walczących z nadwagą jest – nieodpowiednie odżywanie. I nie chodzi tu wcale o nadmierną ilość kalorii. Wbrew pozorom, nie tylko to ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Ma je też odpowiednia częstotliwość jedzenia i… małe porcje.

3. Małe porcje mają ogromne znaczenie w dietetyce. Dlaczego? Ponieważ jedząc zachłannie, jemy po prostu zbyt dużo. Nasz mózg, nie wie jeszcze że organizm właśnie się najadł, podczas gdy my nadal pochłaniamy ogromną ilość jedzenia.

Toksyny – nasz wróg w walce z tłuszczem!

Ogromne znaczenie w walce z nadwagą i otyłością mają toksyny. ich nadmiar, skutecznie zmniejsza możliwość wchłaniania tłuszczów przez nasz organizm. Tym samym, proces chudnięcia stale się wydłuża. Toksyn można się pozbyć, pijąc odpowiednio duże ilości wody, bądź też – wykorzystując tak zwane plastry detoksykacyjne, które usuwają toksyny przez stopy (najczęściej podczas snu).

Woda…

Czy wiecie, że woda ma ogromny wpływ na naszą przemianę materii i w konsekwencji na zmniejszanie przez nas masy ciała? Najlepiej, pić aż 2-3 litrów wody dziennie. Niech będzie to woda mineralna, ale najlepiej – niegazowana. Trzeba też pić małymi łykami a nie całymi haustami. W ten sposób, zmniejszamy szansę na powstanie w naszym organizmie tak zwanego cellulitu wodnego.

Nie wolno też zapominać o odpowiedniej aktywności fizycznej. Przecież dobra dieta to nie wszystko. Najlepiej zaś, jeśli wszystko poukładamy sobie w głowie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ