Pajączki – jak zwalczyć je domowymi sposobami?

0
1494
Pajączki - jak zwalczyć je domowymi sposobami?

Kobiety, już od wielu lat, denerwują się na myśl o powstawaniu tak zwanych pajączków. Nic w tym dziwnego – wyjątkowo szpecą one skórę. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy tutaj bez winy. Pajączki powstają głównie dzięki nam samym. I choć medycyna wyróżnia kilkanaście powodów ich powstawania, to jednak najważniejsze z nich to ciąża, antykoncepcja, leczenie hormonalne i złe odżywianie.

Jak radzić sobie z pajączkami?

Pajączki (występujące głównie na nogach), to nic innego, jak pękające naczynka krwionośne. Dlatego, nieodłączną i jednocześnie pewną metodą na ich usuwanie, jest zwiększenie aktywności fizycznej. Nie ulega jednak wątpliwości, że pomimo tego, jest to proces bardzo długotrwały. Przedstawimy Wam kilka metod, które czas oczekiwania na usunięcie pajączków, wydajnie skracają.

1. Zażywanie ekstraktu z borówki czernicy. Najlepiej, zażywać 20-30 mg, tego specyfiku. Zawiera on w sobie mnóstwo stymulującej układ krwionośny (a więc również naczynka krwionośne) witaminy C.

2. Zażywanie ekstraktu z miłorzębu japońskiego. Koniecznie, musi to być około 40 mg dziennie. Wpływa on na udrożnienie żył i przyspiesza proces likwidacji pajączków. Pomimo egzotycznej nazwy, można go nabyć bardzo łatwo w naszych aptekach.

3. Masaże. Doskonałym sposobem, na wyeliminowanie pajączków, jest wykorzystanie siły, jaką niosą ze sobą masaże. Najlepiej, jeśli są to masaże np wykonywane przy pomocy miękkiej szczoteczki, bądź też – masaże wodne.

4. Zimne okłady na nogi. Nic tak nie przyspiesza gojenia się pajączków, jak zimno a konkretnie – zimne okłady. Pamiętajmy jednak, by takie przykładanie zimnych powierzchni do naszych nóg nie trwało zbyt długo.

5. Picie herbatek ziołowych. Na likwidację pajączków, wpływa doskonale picie herbat zawierających w sobie wyciągi z kory kasztanowca, trawy cytrynowej itd.

6. Oczywiście w naszym zestawieniu, nie mogło zabraknąć elementów farmaceutycznych. Do zwalczania pajączków, można wykorzystać bowiem specjalne kremy dermatologiczne o szerokim spektrum działania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ