Europalety – czym różnią się od palet przemysłowych?

0
521
Europalety

Palety wykorzystywane są obecnie w prawie każdym większym magazynie. Znacznie usprawniają pracę i pozwalają na przenoszenie towarów o dużej wadze. Na rynku dostępne są jednak nie tylko klasyczne palety przemysłowe, ale również europalety. Czy obydwa rozwiązania różnią się jedynie nazwą?

Europalety a palety tradycyjne

Chociaż zarówno palety euro, jak i te przemysłowe są świetnym rozwiązaniem, znacznie różnią się od siebie. Przede wszystkim w stosunku do europalet stawiane są wyższe wymagania. Mianem europalety można nazwać jedynie licencjonowane palety o określonych parametrach. Mogą być produkowane i naprawiane jedynie w miejscach posiadających specjalną licencję EPAL. W przeciwnym razie stracą przedrostek ,,euro”. Cieszą się dużym uznaniem i popularnością zwłaszcza w Europie, gdyż są projektowane z najwyższą starannością. Jednak nie to jest główną różnicą pomiędzy paletami euro a zwykłymi. Najistotniejszy jest tutaj fakt, iż europalety produkuje się w standardowych rozmiarach. Najczęściej jest to 800 x 1200 mm. Każdy model waży około 25 kg, a unieść może towar o łącznej masie 1000-1500 kg. Na boku każdej europalety wyryte jest oznaczenie ,,EUR” lub ,,EPAL”, co w prosty sposób pozwala odróżnić je od reszty. Tradycyjne palety oferują szerszy wybór opcji, jednak są niższej jakości.

Europalety – jakie zalety w sobie kryją?

Europalety bardzo chętnie wykorzystywane są przez różnego rodzaju firmy, jednak można je spotkać również w polskich domach. Niektórzy przeobrażają je w praktyczne meble lub ozdoby uzupełniające aranżację. Niezależnie od zastosowania, tego typu palety sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach. Dzięki swoim standardowym wymiarom pasują do wszystkich rodzajów wózków widłowych oraz małych, jak również większych magazynów. Ich charakterystyczne cechy sprawiają, że można je spotkać na całym świecie. Na stronach takich jak http://e-palety.eu/ dostępne są zarówno palety euro, jak i zwykłe. Wybierając produkty ze sprawdzonych sklepów można mieć gwarancję, że w pełni da się wykorzystać ich zalety i potencjał.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ