Fizjoterapia na ból pleców, kolan i kręgosłupa

0
1382

Jednym z najbardziej narażonych na urazy oraz najmocniej przeciążonych stawów jest kolano, a rozmaite urazy i kontuzje przytrafiają się nie tylko sportowcom, ale praktycznie każdy może mieć problem. wystarczy niekiedy źle stanąć. Równie częste są urazy kręgosłupa oraz ból pleców. W takich sytuacjach skuteczna okazuje się fizjoterapia.

Problemy z kręgosłupem, kolanami i plecami dotykają ludzi w różnym wieku. Mogą wynikać z wypadków, przeciążeń, ale bardzo często ludzie sami doprowadzają się do kłopotów poprzez niewłaściwe nawyki, które skutkują bólem czy też kłopotami z ruchomością. Warto sobie uzmysłowić, że zdecydowana większość przypadków bólu pleców nie wynika z chorego kręgosłupa, ale jest następstwem siedzącego trybu życia, który wymusza nienaturalną postawę ciała oraz braku aktywności fizycznej. Równie często zdarza się niedopasowania materaca do łózka. Podobnie wygląda kwestia problemów z kręgosłupem, a dodatkowym czynnikiem bywa nagły wysiłek bez wcześniejszego przygotowania. Wystarczy zbyt gwałtownie się podnieść albo dźwignąć nadmierny ciężar, aby pojawił się ból w dolnej części kręgosłupa. W takiej sytuacji także kolana mogą odmówić posłuszeństwa.

Fizjoterapia w synapsa-terapia.pl pozwoli wrócić do pełnej sprawności i zdrowia, a także pomoże zlikwidować ból wywołany przeciążeniami mięśniowymi oraz struktur tkankowo-stawowych. Skuteczność fizjoterapii jest potwierdzona badaniami naukowymi i rzeczywiście trudno byłoby odzyskać pełną sprawność po złamaniach, zwichnięciach, przeciążeniach i przykurczach bez odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych.

cropped-logo-synapsa-na-fb

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ