Gdzie zamówić kominek na wymiar?

0
533
Gdzie zamówić kominek na wymiar

Czy wiemy, gdzie zamówić kominek na wymiar, by usługa została wykonana w sposób rzetelny? Bardzo ważne jest, aby kominek pasował do naszego wnętrza i dobrze funkcjonował. Jeżeli już zamawiamy piecyk, który ma mieć określone wymiary, kształt i wielkość szyby przy drzwiczkach itp., musi być naprawdę wykonany tak, jak sobie tego życzymy.

Który producent robi kominki i drzwiczek na wymiar?

Z pewnością znajdziemy wielu przedsiębiorców, którzy oprócz seryjnych produkcji, świadczą usługi dla indywidualnych klientów, którzy potrzebują wyszukanego kominka, być może nawet ze stylowymi zdobieniami. Zanim poprosimy o usługę wykonania piecyka, upewnijmy się, jakie będą koszty i czy wszystkie detale, na których nam zależy, są możliwe do wykonania.

Czasami może się okazać, iż podczas wstępnej rozmowy dowiemy się, iż wymiary, jakich sobie życzyliśmy nie będą spełniać funkcji grzewczej w takim stopniu, w jakim wymaga tego pomieszczenie. Warto poprosić, aby producent kominków i drzwiczek kominkowych ignif.com odwiedził nas w domu i obejrzał wnętrze, w którym chcielibyśmy postawić urządzenie grzewcze.

Co jest istotne przy decyzji o wielkości kominka?

Pojemność komory kominka musi być dopasowana nie tylko do metrów sześciennych pokoju, w którym piecyk ma stać, ale także od rodzaju okien, systemu ocieplenia budynku itp. Znając możliwości domu co do ilości ewentualnej utraty ciepła poprzez okna i ściany, jest szansa ustalenia odpowiedniego gabarytu kominka.

Istotne jest także to, czy piec ma ogrzewać wyłącznie jeden pokój, czy klika pomieszczeń. Wszystkie te szczegóły powinniśmy omówić z producentem w naszym domu. Dzięki temu możemy spodziewać się, iż usługa zostanie wykonana dla nas w sposób zadowalający.

Jakie drzwiczki do kominka?

Drzwiczki kominkowe są różne, w zależności od tego, czy kominek ma być wbudowany w ścianę, czy stać w oddaleniu od niej. Być może mamy już kominek, wybudowany dawno temu, kiedy modne były otwarte paleniska. Do takich kominków również możemy dostać drzwiczki wykonane na miarę, idealnie pasujące do wysłużonego kominka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ