Idealna polewa czekoladowa

0
523
Idealna polewa czekoladowa

Każda z gospodyń wie, że istnieje całkiem spora ilość ciast i słodkości, które nie obejdą się bez towarzystwa polewy czekoladowej.
Polewa czekoladowa nie tylko stanowi idealne wykończenie ciast i ciasteczek, ale również korzystnie wpływa na walory smakowe produktów.
Wiele początkujących gospodyń zadaje sobie pytanie, jak zrobić polewę czekoladową, żeby była smaczna i nie spływała z ciasta?
Sekretem idealnej polewy czekoladowej, są idealnie dobrane składniki i prawidłowa konsystencja.
Dlatego warto podjąć kilka prób, zanim wybierzemy ten jeden konkretny przepis, który zostanie z nami na lata.
Bardzo popularnym sposobem na przyrządzenie polewy czekoladowej, jest sporządzenie jej z czekolady, śmietanki oraz masła.
Wybierzmy dobrą gatunkowo czekoladę, o zawartości kakao minimum 70%, czekoladę połamaną na kawałki rozpuśćmy w kąpieli wodnej wraz z 50g masła.
Gdy oba produkty połączą się w całość, dodajmy 100ml śmietanki 30% i wszystko razem wymieszajmy.
Tak przyrządzona polewa, od razu nadaje się do nałożenia na ciasta, oraz ciasteczka.
Kolejnym znanym sposobem na sporządzenie polewy czekoladowej, jest wykonanie jej z użyciem kakao, masła, cukru pudru oraz mleka.
Do garnuszka włóżmy 100g masła i delikatnie podgrzejmy je na ogniu, w momencie gdy masło zacznie się roztapiać, dodajmy do niego 50g kakao i 100g cukru pudru oraz 2 łyżki mleka.
Całość zgrabnie wymieszajmy trzepaczką, nie dopuszczając jednak do zagotowania się masy.
Polewa jest gotowa od razu do użycia.
Dla osób szczególnie dbających o linię, jest również przepis na polewę czekoladową dietetyczną.
Składa się ona z oleju kokosowego oraz gorzkiej czekolady.
Obydwa produkty, w proporcjach tabliczka gorzkiej czekolady, oraz łyżka oleju kokosowego rozpuszczamy w kąpieli wodnej i tuż po ich połączeniu, możemy oddać się dekorowaniu smakołyków.
Wśród wielu przepisów na polewę czekoladową, każdy z nas znajdzie ten idealny dla siebie, aby móc cieszyć się idealnym smakiem domowych wypieków, zawsze wtedy gdy przyjedzie nam na to ochota.

http://zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ