Jak dbać o kota?

0
535
Jak dbać o kota

Prawidłowe dbanie o kota może okazać się nie lada wyzwaniem. Mimo że te zwierzaki charakteryzują się wyjątkową samodzielnością, nadal wymagają opieki ze strony swoich właścicieli. Jak zatem odpowiednio dbać o kota?

Prawidłowe karmienie

Najważniejsze jest, aby koty dostawały odpowiedni pokarm. Taki posiłek powinien być pełnowartościowy oraz dostosowany do wieku, rasy czy stanu zdrowia pupila. Karma dla kotów powinna zawierać dużą ilość mięsa i białka pochodzącego od zwierząt. Nie zaleca się karmienia pupila produktami zawierającymi sztuczne składniki. Warto mieć na uwadze, że koty pobierają wodę przede wszystkim z jedzenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupowanie mokrej karmy, która jest wilgotna i zawiera znacznie więcej wartościowych składników niż karma sucha. Jeśli jednak decydujesz się na karmę suchą, pamiętaj, aby dodatkowo dostarczać swojemu pupilowi dużo świeżej wody. Dobrym rozwiązaniem jest też podawanie kotu surowego mięsa, uzupełnionego witaminami i tauryną, ale pamiętać, by produkt pochodził od zaufanych dostawców. Wszystko dla kota znajdziesz na: https://weterynaryjny.pl/koty-c-4.html

Zapewnienie kuwety

Pupil powinien mieć dostęp do kuwety. Kocia toaleta powinna być dostosowana do wielkości zwierzaka, aby swobodnie mógł wejść do środka i mieć miejsce na załatwienie się. Kuwetę oczywiście trzeba regularnie czyścić i zmieniać żwirek. W tym celu warto skontaktować się ze specjalistą, aby żwirek dobrać do stanu zdrowia kota i jego pazurów.

Pielęgnacja

Mimo że koty potrafią same oczyścić swoją sierść, czasem niezbędne jest wykąpanie ubrudzonego zwierzaka. Większość kotów unika wody jak ognia, dlatego kąpiel powinna być szybka i sprawna. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki (szampony i odżywki przeznaczone dla kotów) oraz suchy ręcznik, by wytrzeć czworonoga. Warto też pielęgnować kocie uszy, poprzez czyszczenie ich bawełnianym wacikiem oraz regularnie sprawdzać uzębienie kota, aby szybko wykryć ewentualne schorzenia.

Zabawki i akcesoria dla zwierzaka

Koty bywają bardzo energiczne, dlatego należy zapewnić im rozrywki w domu. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup drapaka, ponieważ zwierzę będzie mogło wbijać swoje pazury w przeznaczony do tego produkt i przestanie niszczyć meble. Ponadto warto kupić różnorodne zabawki, na przykład przyczepione do wędki, aby kot miał co gryźć i przy okazji gonić, ponieważ te zwierzaki potrzebują dużo ruchu. Przydatnym produktem będzie również legowisko dla kota, w którym pupil może się wyspać oraz bezpiecznie się poczuć. Posłanie powinno być dobrej jakości i wygodne dla futrzaka.

Wszystkie produkty niezbędne do prawidłowej opieki nad kotem oferuje internetowy sklep ,,Weterynaryjny.pl”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ