Jak dobrać kolor włosów?

0
1179
jak dobrać kolor włosów?

Charakterystyka typów urody. Dobór odpowiedniego koloru jest niezwykle ważny w wypadku, w którym chcemy wyglądać odpowiednio i atrakcyjnie. Często zdarza się tak, że fryzura nie jest dobrana do rodzaju karnacji, dlatego kobieta o zimnym typie urody musi nakładać na siebie tonę samoopalacza, aby lepiej wyglądała jej twarz w stosunku do ciepłego odcienia włosów. Każda z nas może posiadać kolor włosów, w którym bez makijażu będzie wyglądać promieniście.

Fryzura, którą wybierzemy powinna przede wszystkim podkreślać naszą urodę, a nie jej przeszkadzać, Dlatego należy przede wszystkim spojrzeć na siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co najlepiej pasuje do mojej urody, a nie to, co podoba mi się u koleżanki z pracy.

Istnieją dwa typy urody, które wyróżniamy w wypadku doboru odpowiedniej fryzury. Ich rozpoznanie u siebie jest niezwykle ważne. Nie tylko jesteśmy w stanie dobrać wtedy odpowiednią fryzurę, ale także makijaż czy kolory ubioru. Jak zatem rozpoznać jaki typ urody się posiada? Poniżej kilka wskazówek.

Zimny typ urody

Białka oczu krystalicznie białe, mocno kontrastujące z barwą źrenicy, która jest czysta lub z domieszką białych plamek. Twarz w otoczeniu intensywnej, mroźnej bieli wygląda wyraźnie i zdrowo. Po przyłożeniu biżuterii srebrnej i złotej, wygrywa srebro. Kolor naszych żył jest w odcieniach niebieskich lub fioletowych. Kolor zębów to biały lub śnieżnobiały ( tutaj należy uważać gdyż kawa, tytoń czy wino mogą skutecznie zaburzyć naturalny koloryt).

Ciepły typ urody

Białka oczu posiadają kolor bardziej ecru lub żółtawy, a źrenice mają domieszkę złotych plamek. Możliwość występowania piegów. Twarz po przyłożenie krystalicznie białego materiału wygląda na zmęczoną, uwydatniają się podkrążone oczy zaś przy złamanej bieli, odcieniu kremowym nabiera blasku i witalności. Złota biżuteria ociepla twarz. Kolor żył na skórze prezentuje się w odcieniach zielonym lub oliwkowym. Kolor zębów to odcień złamanej bieli lub kremowy.

jak dobrać kolor włosów?Jeśli jesteś typem zimnym powinnaś wybierać kolory mroźne o odcieniach popielatym, fioletowym, platynowym, a także w odcieniach szarym i czarnym.

Jeśli jesteś typem ciepłym twarz otaczać powinny odcienie złote, miedziane, czerwono-miedziane, a także pomarańczowe czy ciepły blond.

Jeśli jednak posiadasz skłonności do zaczerwienienia twarzy, czyli widoczne naczyńka i rumieńce nie należy farbować włosów na czerwony, ponieważ taki kolor bardzo uwydatnia owe problemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ