Jak nawilżyć suchą skórę?

0
518
Jak nawilżyć suchą skórę

Problem związany z suchą skórą dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Dolegliwości nasilają się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura staje się bardziej niekorzystna. Ma na to wpływ niska temperatura, silny wiatr lub też przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Z tego też powodu warto wiedzieć w jaki sposób radzić sobie z przesuszoną skórą. Jakie produkty dostępne na rynku warto stosować, by odpowiednio ją nawilżyć i odżywić?

Przyczyny przesuszania się skóry

Sucha skóra jest efektem obniżonej zdolności do wiązania i zatrzymywania wody w naskórku. Duży wpływ wywierają na to różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, niedostateczne nawodnienie organizmu, predyspozycje genetyczne lub zmiany w gospodarce hormonalnej. Zdarza się również, że przesuszenie może być wynikiem zażywania niektórych leków, na przykład obniżających ciśnienie krwi, albo też mieć podłoże chorobowe, jak w przypadku cukrzycy i niedoczynności tarczycy. Skóra ulega także wysuszeniu wraz w wiekiem, ponieważ z upływem czasu traci ona zdolność do produkcji lipidów.

Co można zrobić, by pomóc swojej skórze?

Jest wiele sposobów na odżywienie i nawilżenie swojej skóry. Sucha skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz stosowania preparatów, które są bogate w składniki odżywcze, regeneracyjne oraz ochronne. Często wykorzystywane są między innymi:

– mleczka z witaminą A i E,
– toniki z melisą, lipą, różą lub ogórecznikiem,
– kosmetyczne glinki,
– peelingi enzymatyczne,
– serum z kwasem hialuronowym,
– kremy z olejkiem arganowym lub awokado.

Na rynku znaleźć można niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju produktów. Dokonując wyboru warto decydować się na rozwiązania, które dodatkowo zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz nie zawierają w swoim składzie alkoholu.

Skuteczny suplement diety dla zdrowej skóry

Skorzystać można także ze sprawdzonego suplementu diety Oeparol, który w swoim składzie zawiera olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno oraz kwasy Omega-6, pozwalające utrzymać dobrą kondycję skóry. Produkt stosować mogą zarówno osoby dorosłe i młodzież. Za jego pomocą możliwe staje się utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry. Jednocześnie zachowuje ona także swoją jędrność i elastyczność. Poprawie ulega również koloryt skóry.

Warto pamiętać także o tym, iż oprócz stosowania suplementów diety, zaleca się również wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, bogatą w świeże warzywa, owoce i nieprzetworzone produkty. Od niej również zależy zarówno wygląd i kondycja skóry oraz nasze codzienne samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ