Jak zapobiec arytmii komorowej?

0
809
Jak zapobiec arytmii komorowej?

Większość z nas przejmuje się stanem swojego zdrowia. Chcielibyśmy zawsze czuć się świetnie, dlatego też gdy nasz organizm wysyła nam pewne niepokojące sygnały, od razu się tym przejmujemy i zamartwiamy. Zamiast jednak zwracać uwagę dopiero na objawy różnych chorób, powinniśmy nauczyć się im zapobiegać. Jeśli więc najbardziej przeraża nas arytmia komorowa, dowiedzmy się, w jaki sposób możemy się przed nią uchronić. Profilaktyka często jest znacznie ważniejsza od samego procesu leczenia.

Najpierw zróbmy sobie mały rachunek sumienia i przyznajmy sami przed sobą, czy aby na pewno prowadzimy w stu procentach zdrowy styl życia. Być może tak nam się wydaje, bo codziennie odżywiamy się w miarę racjonalnie, ale jednak każdego dnia popełniamy kilka drobnych grzeszków – wypijamy parę filiżanek ukochanej kawy. Ten napój sam w sobie nie jest niczym złym, jednakże nie do końca dobrze działa on na nasze serce. Jeśli więc w naszej rodzinie pojawiały się już arytmie komorowe, powinniśmy odpuścić sobie spożywanie kofeiny w jakiejkolwiek postaci. Swoją ukochaną kawę spróbujmy zastąpić zieloną herbatą, która też ma działanie pobudzające, ponieważ zawiera teinę. Jeśli natomiast to smak kawy nas do niej przekonuje, próbujmy zastąpić ją napojem bezkofeinowym – np. tym zbożowym.

Arytmia komorowa nieraz spowodowana jest także korzystaniem z nieco innych używek. Na jej rozwój w szczególności wpływa nikotyna. Sami dobrze wiemy o tym, gdzie się ona znajduje. Jeśli więc wciąż nie wyobrażamy sobie dnia bez papierosów, postarajmy się jak najszybciej zerwać z tym najokrutniejszym nałogiem. Możemy wykorzystać do tego celu dostępne w aptekach gumy, plastry czy nawet przeczytać książkę na temat rzucania palenia. Sposobów jest wiele, dlatego wypróbujmy przynajmniej kilka z nich, by móc ostatecznie rozstać się na zawsze z trującą i zabójczą nikotyną. Nasze serce tylko i wyłącznie nam za to podziękuje. Jeśli przestaniemy dostarczać swojemu organizmowi nikotyny, wszystkie jego narządy zaczną o wiele lepiej pracować.

serce.info.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ