Jaki składnik powinien mieć idealny syrop? Prawoślaz!

0
725
Prawoślaz

Jednym z najczęstszych objawów przeziębienia i grypy jest kaszel. Aby się go pozbyć, zazwyczaj sięgamy po syrop. Prawoślaz, który występuje w licznych specyfikach mających za zadanie wsparcie leczenia może skutecznie zahamować odruch wykrztuśny. Dlaczego tak się dzieje?

Czym jest korzeń prawoślazu lekarskiego?

Korzeń prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis) to zioło pochodzące z Europy, Azji Zachodniej i Afryki Północnej. Przez tysiące lat było stosowane jako naturalny środek w leczeniu chorób układu pokarmowego, oddechowego oraz dolegliwości skórnych. Jego działanie lecznicze jest częściowo związane z zawartym w nim śluzie. Specyfik ten zazwyczaj jest spożywany w postaci kapsułek, nalewek, herbat lub syropów. Prawoślaz uznawany jest za bezpieczny składnik, z którego mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Przy wybieraniu odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na to, w jakiej dawce występuje prawoślaz – syrop, który może być przyjmowany przez małe dzieci, to np. Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu.

Syrop na kaszel z prawoślazem – dlaczego działa?

Wysoka zawartość śluzu w korzeniu prawoślazu może być przydatnym lekarstwem na przeziębienia. Ziołowy syrop na kaszel zawierający korzeń prawoślazu potrafi skutecznie zmniejszyć odruch wykrztuśny spowodowany przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli lub chorobą dróg oddechowych, której towarzyszy wydzielanie śluzu. Jak dokładnie działa taki syrop? Prawoślaz rozluźnia śluz i hamuje rozwój bakterii. Może działać także przeciwbólowo.

Produkty zawierające ekstrakt z korzenia prawoślazu pomagają w suchym kaszlu i przy podrażnionym gardle. To sprawia, że syrop na kaszel z prawoślazem to świetne rozwiązanie wspierające kurację w przypadku przeziębienia i grypy. Prawoślaz wyścieła gardło i tworzy ochronną powłokę, które łagodzi podrażnienia, przez co przejście przez chorobę będzie bardziej komfortowe i mniej bolesne.

Jaki syrop na kaszel wybrać?

Przy uciążliwym kaszlu nie ma miejsca na półśrodki i trzeba postawić na sprawdzony syrop. Prawoślaz, który będzie w nim zawarty, nie tylko zmniejszy intensywność objawów, lecz także będzie lepszą alternatywą dla wielu specyfików, które nie mogą poszczycić się zbyt dobrym składem. Warto wybrać taki syrop na kaszel, który będzie zawierał naturalne ekstrakty, których działanie lecznicze zostało potwierdzone w badaniach.

Ważne jest również to, aby syrop na kaszel nie był wzbogacany niepotrzebnym cukrem. Wszystkie preparaty, które mają w swoim składzie syrop glukozowo-fruktozowy powinny wzbudzić nasze wątpliwości. Dobrej jakości produkt będzie słodzony wyłącznie w sposób naturalny, np. przy użyciu miodu lub wyciągu z kwiatów. Takie substancje mają pozytywne działanie na organizm, więc ich przyjmowanie ich w czasie choroby jest jak najbardziej uzasadnione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ