Czym zajmuje się ślusarz?

0
724
Czym zajmuje się ślusarz

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie skorzystała z usług ślusarza – niezależnie, czy chodzi o dorobienie dodatkowego klucza, wymianę zamków, pogotowie zamkowe czy inne usługi ślusarskie,  każdy czasem musi skorzystać z usługi takiego fachowca. Czym dokładnie zajmują się ślusarze?

Kim jest ślusarz?

W najszerszym znaczeniu tego słowa, ślusarz jest osobą zajmującą się docinaniem, piłowaniem i szlifowaniem metalowych narzędzi i drobnych elementów, a także spawaniem i pracami z większymi kawałkami metali. Klucze do mieszkania czy samochodu również wchodzą więc w zakres zadań, jakie wykonuje ślusarz. W zależności od tego, w czym się specjalizują, wyróżniamy ślusarzy narzędziowych oraz artystycznych. Na co dzień najczęściej mamy do czynienia ze ślusarzami zajmującymi się naprawą zamków i dorabianiem kluczy i to ta specjalizacja jest obecnie najpopularniejsza.

Wielu ślusarzy prowadzi własne punkty usługowe i zajmuje się głównie dorabianiem dodatkowych kluczy i sprzedażą oraz montażem zamków, a w razie potrzeby – otwieraniem zablokowanych mechanizmów i naprawą. Wielu pracuje także w pogotowiach ślusarskich, czyli całodobowych firmach, oferujących przyjazd do klienta o każdej porze dnia i nocy.

Ślusarz czy pogotowie ślusarskie – z czyich usług skorzystać?

Jeżeli mamy możliwość pójścia do punktu stacjonarnego, to o wiele lepiej udać się do ślusarza, niż wzywać pogotowie zamkowe – taka usługa zazwyczaj kosztuje więcej, niż wykonywana w siedzibie firmy. Oczywiste jest jednak, że jeżeli zablokował nam się zamek w drzwiach, a do tego jest piątek wieczór, to jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pogotowia ślusarskiego, takiego jak http://zamki.sos.pl/. Jeżeli mieszkamy w większej miejscowości, takiej jak Kraków czy inne duże miasto, to prawdopodobnie możemy wybrać między kilkoma zakładami. Warto więc poznać się z ich ofertą, a najlepiej zrobić to na spokojnie, zanim zaskoczy nas nagła awaria.

Dobry ślusarz będzie w stanie nie tylko dostać się do mieszkania czy samochodu nie tylko nie uszkadzając drzwi, ale także będzie miał zamek na wymianę, który od razu zainstaluje w miejsce starego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ