Manekiny sklepowe – co warto o nich wiedzieć?

0
1064
Manekiny sklepowe – co warto o nich wiedzieć

Z manekinami mamy do czynienia tak często, że zwykle nie zwracamy na nie uwagi – chyba, że aranżacja wystawy bardzo wyróżnia się wśród innych sklepów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele jest rodzajów manekinów i jakie są ich zastosowania.

Manekiny wystawowe i inne rodzaje

Najczęściej spotykamy się z manekinami sklepowymi albo wystawowymi, czyli przedstawiającymi pełną postać ludzką lub tors – są one najczęściej wykorzystywane we wszelkich sklepach odzieżowych, ale także sportowych, a nawet wspinaczkowych czy budowlanych – w tych ostatnich do ekspozycji odzieży roboczej czy kasków. Warto jednak wiedzieć, że poza sklepowymi manekinami, inne ich rodzaje używane w testach bezpieczeństwa pojazdów, a także w fotografii produktowej. Te używane do zdjęć są zwykle tak zaprojektowane, by na zdjęciu ubranie wyglądało, jakby unosiło się w powietrzu, a przy tym układało się tak, jak na człowieku.

Manekiny sklepowe: realistyczne, abstrakcyjne i inne

Samych manekinów sklepowych jest wiele rodzajów. Najczęściej rozróżnia się je na realistyczne i abstrakcyjne. Zgodnie z nazwą, realistyczne manekiny sklepowe to takie, które wiernie odzwierciedlają detale twarzy czy rzeźbę mięśni. Z kolei abstrakcyjne manekiny mają kształt i proporcje człowieka, ale nie mają zarysowanej twarzy i szczegółów anatomicznych.

Materiały, z jakich produkuje się manekiny są przeróżne – najtańsze wytwarza się ze styropianu lub plastiku, natomiast droższe i bardziej ekskluzywne manekiny wystawowe produkowane są z włókna szklanego, dobrej jakości tworzyw sztucznych czy drewna i drutu. Polskiego producenta takich eleganckich manekinów znajdziecie tu: https://sklep.moremannequins.pl/. Warto wiedzieć, że manekiny często potrafią zaważyć na tym, czy eksponowana na nich odzież będzie zachęcać do zakupu – dobrej klasy odzież powinna być eksponowana na dobrze zaprojektowanym manekinie wystawowym. Jakość ma jednak swoją cenę – dlatego jeżeli właśnie kupujemy wyposażenie do butiku, warto dobrać takie manekiny sklepowe, które będą pasować do naszych kolekcji odzieży, a przy tym będą dostępne w rozsądnej cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym zajmuje się ślusarz?
Następny artykułProtetyka zębów

Życie jest tylko jedno, wykorzystaj je na maksa!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ