Kanapa dla miłośników nowoczesnego designu

0
719

Kanapy od zawsze były jednymi z najchętniej wybieranych mebli do salonu. Komplet wypoczynkowy to obowiązkowy element wyposażenia tego pomieszczenia. Kanapa to miejsce, gdzie można zregenerować siły po całodziennym wysiłku. Kanapy sprawdzają się podczas domowych seansów filmowych oraz wieczorów z ulubioną lekturą.

Wydawać by się mogło, że kanapy występują tylko w klasycznej odsłonie. Tymczasem miłośnicy nowoczesnego designu też znajdą coś dla siebie. Awangardowe meble na dobre zagościły w naszych salonach. Kanapy nowej generacji wyróżniają się supernowoczesnymi kolorami oraz imponującymi kształtami. Dzięki temu wyglądają naprawdę intrygująco.

Nudne kanapy przechodzą do lamusa

Typowe, tradycyjne kanapy zdumiewały co prawda imponującymi kształtami, ale sprawiały wrażenie nieco przytłaczających. Meble salonowe do pewnego czasu miały być okazałe. Stąd duże, grube siedziska, masywne oparcia i dodatkowe poduszki umieszczane przy oparciach. A przecież nie każdy lubi taki styl.

Z myślą o miłośnikach nowoczesnego designu, powstały kanapy w nowej, nieco lżejszej odsłonie. Wśród nich są sofy dwu- i trzyosobowe, narożniki typowe i te z funkcją spania, sofy rozkładane i futony. Nowoczesne kanapy zwykle posiadają modne pikowania na tapicerce. Wyróżniają się ciekawymi barwami bądź nietypowymi stelażami.

Czas na kanapy w nowoczesnym stylu

Twórcy kanap w stylu nowoczesnym nie boją się odważnych kolorów, po które często sięgają przy wyborze barwy tapicerki. Czasami świadomie rezygnują z topornych podłokietników, a na obiciach stosują ozdobne pikowania i przeszycia. Wśród wyznaczników nowoczesnego designu są także tapicerki wielobarwne z różnymi motywami.

Nowoczesne kanapy występują też w wersjach z tapicerkami z tkaniny patchworkowej. W zależności od wybranego rodzaju, mają podłokietniki utrzymane w tej samej stylistyce co siedzisko i oparcie, bądź kontrastujące z nimi. O tym, jak szeroki jest asortyment kanap dla miłośników nowoczesnego designu, przekonasz się na stronie Meble.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ