Rodzaje bagażników rowerowych: na klapę, na dach, na hak

0
879

Pracownicy dzielą się na dwie kategorie, jeśli chodzi o planowanie potencjalnego urlopu. Pierwsza połowa stara się maksymalnie odpocząć fizycznie i przez jak najdłuższy okres nic nie robić, natomiast druga, zastanawia się nad aktywnością oraz zwiedzaniem ciekawych miejsc. Jeśli należy do drugiej grupy, w takim razie dalsza część artykułu powinna Cię zainteresować, ponieważ będziemy rozmawiać na temat bagażników rowerowych.

Skupimy się konkretnie na produktach marki Thule, ponieważ jest to renomowany producent akcesoriów samochodów. W ich ofercie można znaleźć bagażniki rowerowe na klapę, dach lub hak, lecz warto sprawdzić także propozycje, do których należą m.in. boxy. Dzięki nim możecie zabrać znacznie więcej przedmiotów, co z pewnością będzie maksymalnie satysfakcjonujące dla rodziny lub nawet przedstawicieli handlowych.

Bagażniki dachowe – najczęściej spotykane

Dysponując autem osobowym, najłatwiej i najczęściej stosować bagażniki dachowe. Marka Thule posiada w swojej ofercie kilka ciekawych modeli, które usatysfakcjonują kierowców. Dlaczego w przypadku takich pojazdów najlepiej stosować tego typu asortyment? Powód jest prosty. Samochód jest niski, więc ustawiając rower na dachu, wciąż nie trzeba obawiać się o przejazd pod mostami i innymi przejściami. Dodatkowo nie ograniczają one widoczności w tylnej szybie, co podczas dalekich wypraw jest wyjątkowo istotne dla bezpieczeństwa pasażerów. W wielu pojazdach osobowych nie ma możliwości wykorzystania bagażnika na klapę, dlatego ewentualnie pozostaje opcja z dachem, lecz czy jest ona najlepsza dla sprzętu? Chociaż Thule również oferuje modele na klapy i hak, trzeba mieć na uwadzę, że podczas kolizji, prawdopodobnie ucierpi Wasz rower. O ile u zwykłych pasjonatów jednośladów nie jest to ogromny problem, należy pamiętać, że zawodowcy często posiadają modele, których wartość jest znacznie wyższa niż cena samochodu.

Bagażniki na klapę i hak – dla wybranych aut

Posiadają vana lub poruszając się camperem, taka forma będzie bardzo zadowalająca. Koniecznie jednak należy pamiętać o tym, że bagażniki powinny dysponować sprawnym oświetleniem i nie zasłaniać tablic rejestracyjnych. W innym wypadku patrol policji może Was zatrzymać, wręczając mandat lub nakazując błyskawiczne rozwiązanie problemu. Naturalnie chyba nie trzeba mówić, że w czasie wakacji w nieznanym miejscu, może stanowić to niemały problem. Inwestując w Thule, nie trzeba się jednak obawiać, gdyż są to konstrukcje przemyślane i zaprojektowane przez najlepszych specjalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ