Ogrodzenia drewniane czy z PCV? Które z nich jest lepszym rozwiązaniem?

0
994
Ogrodzenia drewniane czy z PCV? Które z nich jest lepszym rozwiązaniem?

Ogrodzenie posesji jest bardzo ważne dla każdego właściciela działki. Pozwala nie tylko oddzielić naszą działkę od pozostałych, ale także zwiększa poczucie naszego bezpieczeństwa. Jakiego rodzaju ogrodzenia są obecnie montowane?

Czy drewno i kamień to dobre rozwiązanie?

Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem są bez wątpienia drewniane płoty. Ludzkość stosuje je od wielu stuleci i wciąż są niezawodne. Sprawdzą się zarówno na wsi, jak i w mieście. Aby zbudować takie ogrodzenia, potrzebne są sztachety, żerdzie i bale. Każdy z elementów wymaga odpowiedniej obróbki. Drewno musimy zabezpieczyć przed wilgocią, grzybami i pleśnią. W tym celu pokrywa się je specjalnym impregnatem. Czynności te musimy powtarzać co jakiś czas, jeśli zależy nam na utrzymaniu właściwości drewna. Takie ogrodzenia najczęściej wykonuje się z drewna sosnowego lub świerkowego. Innym surowcem, który umożliwia zbudowanie ogrodzenia, jest kamień. Jest on o wiele trwalszy od drewna, więc jednocześnie i droższy. Będzie pasował do każdego domu, jednak najlepiej stosować go na rozległych działkach. W przeciwnym razie przytłoczy on naszą posesję, co negatywnie wpłynie na komfort użytkowników. Zaletą kamiennego muru jest chociażby to, że do jego budowy możemy wykorzystać lokalne surowce. Trwałość zapewnią nam takie skały jak bazalt, granit, kwarcyt i sjenit. Ogrodzenie to można wykonać na kilka sposobów. Do wyboru mamy mur dziki, francuski, gabiony i warstwowy.

Co cechuje ogrodzenia PCV?

Popularność wspomnianych rozwiązań nie sprawia, że jesteśmy skazani wyłącznie na nie. Możemy bowiem zdecydować się na jeden z nowszych sposobów. To ogrodzenia PCV, czyli konstrukcje wykonane z polichlorku winylu. Cechują się one niezwykłą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Ogrodzenia PCV nie rdzewieją i nie wymagają regularnej konserwacji. To ogromna zaleta, która dla wielu osób będzie jednym z decydujących czynników. Tego rodzaju rozwiązania znajdziesz w ofercie producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Jeden z nich jest dostępny pod tym linkiem http://www.firmaskowronski.pl/14/sztachety-plastikowe. Ogrodzenia PCV doskonale imitują drewno, co sprawia, że trudno odróżnić je od niego. Możemy je także pomalować na dowolny kolor, co pozwoli nam dopasować ogrodzenie do pozostałych elementów. Nie będziemy też skazani na jedną barwę przez cały okres użytkowania. Kolejnym plusem jest możliwość zamówienia płotu według własnych wytycznych. Dzięki temu oszczędzimy czas potrzebny na dopasowanie elementów do naszej działki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ