Kapsułki do kawy – odkryj bogactwo aromatycznych możliwości!

0
567
Kapsułki do kawy

Intensywne espresso, delikatne cappuccino, a może czarna kawa z nutami cytrusów? Kapsułki do kawy kryją w sobie prawdziwe bogactwo aromatów i smaków! To, na jaki rodzaj się zdecydujemy, zależy tylko od gustu i preferencji. Co kryją w sobie kapsułki do kawy?

Najwyższa jakość kapsułek do kawy

Kapsułki do kawy powstały z myślą o ekspresach kapsułkowych i dość dobrze chronią zamkniętą w nich hermetycznie kawę. Kapsułka przebijana jest dopiero w urządzeniu pod wpływem ciśnienia. Do tego czasu kawa w kapsułce nie jest narażona na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak światło czy wilgoć, które mogłyby negatywnie wpłynąć na walory smakowe przyrządzanego z ich udziałem napoju. Ekspresy na kapsułki są niezwykle proste w użyciu. Naszą pracę podczas przygotowania kawy ograniczamy niemal jedynie do uzupełnienia zbiornika na wodę i włożenia kapsułki z ulubionym smakiem kawy. Po chwili możemy cieszyć się znakomitym, profesjonalnym napojem, jak z włoskiej kawiarni!

Odkrywaj nowe smaki kawy

Przygotowanie różnorodnych kaw z pomocą kawiarki czy tradycyjnego ekspresu ciśnieniowego może być nie lada wyzwaniem. Aby uzyskać doskonałą kawę w domowych warunkach, należy przede wszystkim zmielić ziarna, odmierzyć odpowiednie proporcje i zadbać o smakowe dodatki. Kapsułki do kawy pozwalają skomponować ulubiony bukiet aromatów w kilka chwil. Ponadto w ofercie renomowanych producentów, takich jak Nespresso, mamy do wyboru aż kilkadziesiąt różnych smaków kaw, co pozwala na rozsmakowanie się w prawdziwej różnorodności kawowego świata. Intensywna i kremowa czy słodka i delikatna? Za pomocą jednego przycisku można po chwili delektować się ulubioną kawą. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie!

Dzięki kapsułkom do kawy możemy odkrywać nowe smaki i aromaty. W ofercie Nespresso znajdziemy między innymi napoje z wyraźnymi nutami zbożowymi, kakao, wanilii, migdałowej słodyczy, trufli, cytrusów, a także klasyczne z pełnym i aksamitnym body. Mnogość aromatów powstałych w trakcie wypalania kawy pozwala na odkrycie wielu niecodziennych propozycji.

Cupping – jak degustować kawę?

Kawa posiada pewne zasady degustacji (tzw. cuppingu), a poznając główne z nich, można dostrzec prawdziwe walory tego napoju. O smaku i aromacie kawy m.in. decyduje gatunek i region, w którym jest uprawiana. Ziarna mogą być palone na różnym poziomie – taka informacja zawarta jest na opakowaniach kawy. Aby rozpoznać aromatyczne nuty zapachowe, ziarna kawy powinny być świeżo zmielone. Kapsułki kryją w sobie hermetycznie zamkniętą kawę, która nie jest narażona na kontakt z wilgocią czy powietrzem, dzięki czemu zachowuje świeżość.

Kawę należy degustować w porcelanowych filiżankach lub szklankach termicznych, które dłużej trzymają ciepło. Aby lepiej poczuć nuty aromatyczne i intensywność smaku, po każdym łyku kawy należy przepłukiwać usta wodą w celu orzeźwienia kubków smakowych. Przed degustacją warto również zrezygnować z ostrych lub słodkich posiłków, które mogą wpłynąć na odbiór walorów smakowych. Przed degustacją dobrym pomysłem jest także powąchanie kawy. Cupping to prawdziwa sztuka degustacji kawy, dzięki której możemy odkryć nowe, dotąd nieznane smaki i aromaty. Z pewnością stanie się niezwykłym doświadczeniem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ