Kiedy uczeń przerósł mistrza – G-shock

0
910

Ten artykuł zostanie poświęcony jednej z najpopularniejszych linii zegarków sportowych i militarnych, jaką obecnie oglądamy na rynku. Tzw. G-Shocki to efekt starań znanej na całym świecie korporacji Casio, która zdecydowała się wypuścić specjalną linie, która bardzo szybko stała się swego rodzaju podmarką. Dzisiaj zegarki G-Shock uznawane są za jedne z najlepszych na świecie, a bardzo wielu klientów, gdyby nie fakt, że na każdym z nich widnieje sygnatura Casio, nie wiedziałoby, że pochodzą z fabryk japońskiego producenta.

Sportowe zegarki dla każdego

Wśród zegarków G-Shock zdecydowanie przeważają wersje sportowe. Charakterystyczny wygląd takiego zegarka, to bardzo szeroki pasek silikonowy oraz masywna koperta. To właśnie zegarki G-Shock są protoplastami „dużych” zegarków sportowych, które obecnie są tak popularne. W asortymencie producenta znajdziemy już bardzo wiele wersji zegarków G-Shock, dlatego wybór jest naprawdę duży. Będą to zegarki militarne utrzymane w „drapieżnej” stylistyce i charakterystycznych barwach, sportowe dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, jak również zegarki typowo dla Pań. Warto również dodać, że Casio przyszykowało zegarki G-Shock dla wielbicieli bardziej stonowanych i klasycznych czasomierzy. Tak renomowana firma chcąc trafiać do szerokiego spektrum klientów, musi dbać o uniwersalność swojej oferty. Nowe linie zegarków G-Shock wychodzą stosunkowo często, dlatego fani tego typu elementów biżuterii mają na co oczekiwać i zazwyczaj są to oczekiwania okupione wielkimi emocjami.

Bogate wnętrze

Jeśli chodzi o zalety techniczne związane z zegarkami G-Shock, to z pewnością znajdzie się tu ich cała masa. Urządzenia zostały wyposażone w szereg funkcji, o których zapewne niektórzy użytkownicy nawet nie wiedzą. Wśród z nich znajdą się te podstawowe, takie jak stoper, datownik, minutnik, podświetlenie, czy budzik z funkcją drzemki. Aczkolwiek w niektórych modelach będą i takie jak format 12/24, pomiar prędkości, system wstrząsoodporny, czy wodoszczelność nawet do 200 m. Warto dodać, ze w wielu rankingach branżowych zegarki G-Shock zostały uznane za jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie. Specjaliści z Casio od lat tworzą mechanizmy elektroniczne i nieustannie prowadzą badania nad ich doskonaleniem.

Podsumowując, zegarki G-Shock zostały stworzone dla fanów stylu sportowego i militarnego, aczkolwiek z powodzeniem mogą być wykorzystywane również, jako codzienny element stroju. Linia osiągnęła bardzo dużą popularność, która miejscami przewyższa nawet tę, którą wykreowało samo Casio. Szeroka oferta z pewnością pozwoli dobrać odpowiednie modele, gdyż jest bardzo obszerna, jeśli chodzi o warianty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ