Kredyt dla posiadających wcześniejsze zobowiązania

0
941

Pożyczka, kredyt czy też jakiekolwiek inne zobowiązanie, jak chociażby sprzęt zakupiony na raty niesie ze sobą konieczność spłacenia wierzytelności. Niestety zdarzyć się może, że będziemy mieć z tym kłopoty. Pomimo tego, że do niedawna byliśmy wiarygodni dla banków, musimy oswoić się z naszymi problemami i poszukać rozwiązania naszych problemów. Nie ma bowiem sytuacji bez wyjścia.

Kredyt bez BIK?

Instytucje, które udzielają nam finansowego wsparcia w postaci kredytów weryfikują nas w bazach danych, takich jak Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Dłużników, czy Biuro Informacji Gospodarczej. Osoby mające problemy ze spłatą jakiegoś zobowiązania zamykają sobie możliwość zaciągnięcia kolejnych. Nie znaczy to jednak, że takie problemy nie pozwolą nam w ogóle skorzystać z usług firm kredytowych. Tym bardziej, że osoby mające problem z długami, nie mogą czekać bezczynnie na przyjście komornika i postrzegać swojej sytuacji jako tragedii.

Co zatem możemy zrobić?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które są w stanie zaproponować nam rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb, nawet jeżeli jesteśmy osobami zadłużonymi i nikt inny nie chce nam udzielić kredytu, czy pożyczki. Jednym z takich rozwiązań jest skorzystanie z kredytu dla zadłużonych. Instytucje, które go udzielają nie poddają weryfikacji zdolności kredytowej wnioskodawcy. Taka forma zobowiązania jest interesującym rozwiązaniem problemów z płynnością finansową. Należy jednak pamiętać, że to sposób doraźny i w konsekwencji może nam pomóc ale na krótko. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które mają przejściowe problemy finansowe np. w związku ze spóźniającą się wypłatą wynagrodzenia np. w przypadku freelancerów.

Co charakteryzuje takie zobowiązanie?

– Oferta dostępna dla wszystkich, którzy posiadają jakieś dochody,

– Pieniądze na koncie nawet w kilkanaście minut,

– Brak opłaty wstępnej,

– Możliwość wzięcia pożyczki przez osoby zadłużone – również takie, przeciwko którym toczy się postępowanie egzekucyjne,

– Brak weryfikacji w bazach dłużników, takich jak BIG, czy BIK.

Chociaż wyżej wymienione aspekty są bardzo ważne, to warto zwrócić szczególną uwagę na pierwszą z nich. Firmy, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym, nie dają takiej możliwości każdemu. Generowanie dochodów stanowi zabezpieczenie dla tychże podmiotów, które świadczy o tym że osoba ubiegająca się o kredyt, pomimo posiadanych długów będzie w stanie spłacać następne zobowiązanie.

Kredyty dla osób zadłużonych nierzadko są jedyną opcją na pozbycie się problemów z płynnością finansową. Zanim jednak podpiszemy umowę takiego kredytu warto przejrzeć oferty wszystkich instytucji na rynku i wybrać najlepszą dla nas opcję.

Kredyt konsolidacyjny

Kiedy od dłuższego czasu borykamy się z zadłużeniem, które stwarza coraz większe problemy warto rozważyć także wzięcie kredytu konsolidacyjnego. To nie kolejny zwykły kredyt dla zadłużonych. To metoda na wyjście ze spirali zadłużenia obronną ręką.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – radzi, aby zastanowić się nad tym rozwiązaniem, po to aby umożliwić sobie terminową spłatę rat. Konsolidacja to nic innego jak połączenie naszych wszystkich zobowiązań w jedno. Od teraz będziemy mieli do spłaty tylko jedną, niższą ratę, dostosowaną do naszych aktualnych możliwości finansowych. Dzięki pomocy sprawdzonej firmy specjalizującej się właśnie w oddłużaniu kredytem bankowym możemy szybko stanąć na nogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ