Jak dobrać idealne meble do małego salonu?

0
788
Jak dobrać idealne meble do małego salonu?

Małe przestrzenie wcale nie muszą być trudne w aranżacji. Dzisiaj pokażemy, w jaki sposób dobrać idealne umeblowanie do małego salonu!

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zamieszkanie w przestronnym domu lub mieszkaniu. Gdy do dyspozycji mamy ograniczoną przestrzeń, nie musimy jednak rezygnować ze swojego komfortu. Tutaj kluczem jest dobranie odpowiednich mebli.

W sklepach meblowych czekają różnorodne meble przeznaczone do salonu – regały, półki, komody, szafki, krzesła, komplety wypoczynkowe, w tym kanapy, narożniki i fotele. Co wybrać do salonu o mniejszym metrażu?

Im mniej, tym lepiej

Przy aranżacji niewielkich przestrzeni warto kierować się przede wszystkim zasadą „less is more”, czyli mniej to więcej. Oznacza ona, że najlepiej dobrać mniej elementów do aranżacji, aby mogła ona prezentować się lepiej.

Mały salon można łatwo zagracić – wystarczy zbyt wiele mebli, które zajmują większość dostępnej przestrzeni. Właśnie dlatego warto ograniczać się przy projektowaniu swojego małego salonu i wybrać tylko to, co jest najpotrzebniejsze.

Podstawa w salonie to komplet wypoczynkowy – kanapa lub narożnik, a także często dodatkowe fotele. Do nich dodajemy również stolik kawowy. Oprócz tego wybieramy szafki RTV. Na tym właściwie można zakończyć aranżację wnętrza, ale można także dobrać do niego inne elementy, na przykład meble do przechowywania – komodę, regał, szafę.

Pamiętajmy jednak o tym, aby nie zastawiać na siłę każdego skrawka przestrzeni. Wolne miejsca sprawią, że nawet niewielki salon będzie prezentował się bardziej przestronnie.

Jasne kolory i błyszczące nawierzchnie

Doskonałym wyborem do salonu o mniejszym metrażu będą meble o jasnych kolorach, na przykład białe czy też w jasnych wybarwieniach drewna. Jasne kolory znane są z tego, że potrafią optyczne powiększyć wnętrza przez ich rozświetlenie. Najlepiej prezentują się na tle równie jasnych ścian.

Efekt można uwypuklić wtedy, gdy wybierzemy meble wykonane z płyt na wysoki połysk – błyszczące nawierzchnie, podobnie jak lustra, także mogą optycznie powiększyć przestrzenie.

Widoczna cała podłoga

Przy meblowaniu salonu warto także poszukiwać modeli mebli, które są podwieszane na ścianach albo mają wyższe nóżki.

Dlaczego? Ponieważ widoczna spod nich podłoga również optycznie powiększa przestrzeń i, oczywiście, sprawia, że salon możemy wysprzątać na błysk jeszcze łatwiej.

Bez masywnych meblościanek

Chociaż nie można odmówić im praktyczności, to jednak nie nadają się do małych wnętrz. Popularne meblościanki można także i dzisiaj znaleźć w sklepach meblowych w całej Polsce.

Nie warto jednak wybierać ich do małych pomieszczeń. Ze względu na swoją masywność meblościanki powodują, że wnętrza wyglądają na jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości, ponieważ same zajmują dużo przestrzeni.

Zamiast meblościanek na całą ścianę warto zdecydować się na kolekcję mebli modułowych, które pozwolą na pozostawienie na ścianie wolnych przestrzeni, a tym samym nadadzą całej aranżacji większej lekkości.

Więcej interesujących pomysłów na aranżację wnętrz można znaleźć już teraz na blogu internetowym http://www.alladyn-meble.com.pl/. Zapraszamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ