Smakosze kawy

0
901
Smakosze kawy

Kawa to dla wielu osób na świecie używka numer jeden. Mnóstwo ludzi nie wyobraża sobie życia bez chociażby wypicia jednej małej czarnej każdego dnia. Obecnie napój ten staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Widać to przede wszystkim w elektromarketach, które oferują coraz więcej ekspresów do kawy. Dawniej nie było ich zbyt dużo, a posiadanie ekspresu w domu było często uznawane za objaw bogactwa. Dzisiaj jest już nieco inaczej, głównie za sprawą spadających cen za tego typu urządzenia. Oczywiście ekspres, ekspresowi nie równy. Jednak nie ma konieczności wydawania astronomicznych sum na maszynę do robienia kawy. Często należy również zaopatrzyć się w specjalny młynek do kawy, ponieważ najlepiej smakuje kawa świeżo mielona.

Temat wyboru samej kawy jest bardzo obszerny. Sklep internetowy z kawą to propozycja dla tych, którzy chcą mieć możliwie największy wybór czarnych ziaren. Warto wybrać renomowaną witrynę, która daje nam dostęp do najbardziej wyszukanych gatunków kawy. Należy szczególnie zwrócić uwagę na mieszanki pochodzące z Włoch, ponieważ mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego są uznawani za największych specjalistów od kawy. Warto kupić kawę od renomowanego producenta, ponieważ jest to gwarancją wysokiej jakości. Należy zwrócić uwagę na firmy takie jak: Lavazza, Kimbo czy Pellini. Oczywiście to tylko najpopularniejsi producenci, a rynek jest bardzo obszerny

Realizując zakup kawy przez internet należy wiedzieć jaką właściwie kawę możemy przyrządzić w naszym domowym ekspresie. Większość tego typu maszyn posiada wbudowany spieniacz do mleka, co daje nam spore możliwości. Warto jednak zacząć od nauki parzenia espresso, czyli kawy, którą Włosi uznają za podstawową. Później powinna przyjść pora na zrobienie pierwszego cappuccino, czyli espresso ze spienionym mlekiem. Natomiast caffe latte jest jedną z odmian kawy z mlekiem, które charakteryzuje się mniej spienionym mlekiem. Kolejnymi etapami wtajemniczenia w kawowy świat powinny być kawy takie jak: caffe crema, caffe loungo czy ristretto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ