Krótkie włosy męskie, czyli jak dobrać odpowiednią fryzurę

0
1347
krótkie włosy męskie, czyli jak dobrać odpowiednią fryzurę

Krótkie włosy męskie to jedna z najbardziej klasycznych form fryzur męskich. Wiele kobiet uważa takie uczesanie za najbardziej „męskie”. A także wiele mężczyzn wybiera je ze względu na wygodę. Pielęgnacja krótko obciętych włosów może sprowadzać się w zasadzie tylko do ich mycia. Nie wymagają one żadnej stylizacji. Jedyne, co może być problematyczne to dobór odpowiedniego ścięcia do kształtu twarzy.

Krótkie włosy męskie a kształt twarzy

Wśród wielości rodzajów fryzur męskich, jakimi dysponują fryzjerzy, każdy mężczyzna na pewno znajdzie coś dla siebie. Fryzura powinna być odpowiednio dobrana do kształtu i rysów twarzy mężczyzny, a także do jego karnacji i urody.

Mężczyźni o ostrych rysach, kwadratowych i trójkątnych kształtach twarzy najkorzystniej wyglądają w męskich fryzurach krótkich o dłuższych górnych partiach i krótszych bokach i tyle. Taka fryzura łagodzi rysy twarzy, dzięki czemu mężczyzna nie wygląda bardzo groźnie. Dodatkowo, romantycznemu lokowi sprzyja zaczesanie na bok.

Również panom o twarzach okrągłych, i tym, którzy chcą je optycznie wyszczuplić zaleca się modną krótką fryzurę z wygolonymi bokami.

Fryzury męskie krótkie z włosami o równych długościach pasują twarzom owalnym, szczupłym. Sprawiają, że twarz wydaje się pełniejsza.

Krótkie włosy męskie – taka sama długość

Włosy mają taką samą, bądź podobną długość we wszystkich partiach. Bardzo ciekawie wygląda u mężczyzn, którzy mają ciekawy kolor włosów – dodaje ekstrawagancji. Bardzo ważna jest pielęgnacja tego typu fryzury, szczególnie dbałość o długość włosów. Ważne jest, aby regularnie podcinać boki fryzury, ponieważ zbyt długie wyglądają bardzo nieestetycznie. Panowie o gęstych włosach, decydujący się na tego typu fryzurę powinni szczególnie pilnować długości.

Krótkie włosy męskie – dłuższa góra i wygolone boki

krótkie włosy męskie, czyli jak dobrać odpowiednią fryzuręTego typu fryzura zdecydowanie króluje nie tylko na wybiegach, ale także na ulicach czy w salonach fryzjerskich. Owe ścięcie pozwala na szeroką gamę różnorodności fryzur. Dlatego właśnie pasuje ono każdemu mężczyźnie, niezależenie od kształtu twarzy czy rodzaju włosów. Dodatkowo pozostawia wiele możliwości odnośnie stylizacji. Górna partia włosów, co do zasady krótka ale na tyle długa, że dająca się stylizować na różne sposoby, jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią częste zmiany. Jest również idealna dla tych, którzy nie chcą poświęcać zbyt dużo porannego czasu na stylizację, ponieważ fryzura może równie dobrze przybierać niedbały wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ