Kwadratowa twarz – fryzura

0
2180
kwadratowa twarz – fryzura

Odpowiednio dobrana fryzura modeluje lepiej naszą twarz niż jakikolwiek makijaż. Fryzura jest w stanie odpowiednio maskować mankamenty urody i rysów twarzy. W wypadku kwadratowej twarzy można dobrać odpowiednią fryzurę, która pomoże bardziej wysmuklić twarz, jak również bardziej ją zaokrąglić. Szerokie kości policzkowe, mocno zarysowana linia żuchwy, wysokie czoło – tym właśnie się ona charakteryzuje.

Posiadaczkom kwadratowego kształtu twarzy, polecamy wszelkiego rodzaju asymetrie, w tym przedziałek oraz grzywkę. To rozwiązanie doda przeciwwagi ostrym rysom twarzy i zmiękczy linie. Sprawdzi się także wszelakie zaczesywanie na jedną stronę – złagodzi ono rysy twarzy, a także doda trochę romantycznego wyglądu.

Fryzury krótkie i półdługie

Najważniejsze w nich jest to, aby strzyżenie opierało się na mocnym wycieniowaniu włosów, w taki sposób by kosmyki opadały na twarz, przykrywając ostre rysy twarzy. Jednocześnie wysmukla to kształt twarzy, dodając jej zaokrąglenia. Dobrym rozwiązaniem będą włosy do długości ramion, ponieważ wysmuklą one twarz i sprawią, że będzie ona wyglądać na bardziej owalną.

Fale i loki dla kwadratowej twarzy

Fale i loki nadają odpowiednio nonszalancji i zaokrąglenia twarzy, dlatego są najlepszym rozwiązaniem przy doborze odpowiedniej fryzury dla kwadratowej twarzy. Loki i fale nadają zaokrąglenia twarzy, ponieważ odpowiednio odbijają się one od głowy i dodają odpowiedniej objętości. Kiedy masz naturalnie proste włosy, fale zrobione za pomocą prostownicy lub lokówki będą dobrą alternatywą na specjalne wyjście.

Czego należy unikać?

kwadratowa twarz – fryzuraPosiadaczki kwadratowej twarzy powinny unikać każdej fryzury, która kończy się na linii żuchwy. To jeszcze bardziej uwydatni mankamenty twarzy kwadratowej. Wyrzeknij się również przedziałka na środku głowy, którego idealnie prosta linia jeszcze bardziej uwydatni geometryczność twarzy. Kolejnymi grzechami na pewno będzie zbytnie przylizanie, ponieważ kwadratowa twarz korzystniej wygląda z włosami pełnymi objętości. Ważny jest także dobór odpowiedniego koloru włosów. Dla tego rodzaju twarzy lepiej będą wyglądać blond włosy, jednak ten wybór tak naprawdę zależy od rodzaju karnacji jaki posiadasz, to jedynie subtelna wskazówka.

Jeżeli jednak wciąż masz wiele wątpliwości odnośnie dobrania fryzury do swojej kwadratowej twarzy powinnaś koniecznie skorzystać z porady profesjonalnego stylisty. Wiele fryzjerów ma świetne oko odnośnie doboru fryzury i na pewno ich porady są warte polecenia. Zatem nie ma co dłużej się zastanawiać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ