Leczenie łysienia – jak uzyskać pomoc?

0
1027
Leczenie łysienia

Z jednej strony łysienie wydaje się nie być szczególnie dotkliwą dolegliwością medyczną. W końcu od tej przypadłości nikt jeszcze nie umarł. Z drugiej dla wielu mężczyzn jest poważnym problemem.

Utrata włosów u wielu panów prowadzi do obniżenia poczucia własnej wartości. Konsekwencją może być zmniejszona pewność siebie, a nawet utrata libido.
I dlatego właśnie warto walczyć, aby zachować włosy na głowie na tak długo, jak to tylko możliwe.

Jak leczyć łysienie?

Metodę leczenia należy dobrać do przyczyn. A te w wypadku łysienia mogą być rozmaite.

Często, aby zatrzymać albo spowolnić wypadanie włosów, wystarczy zadbać o odpowiednią ilość minerałów oraz witamin. Osłabiony organizm daje znać o brakach na wiele różnych sposobów.

Jednym z objawów niedoboru może być łysienie. W tym wypadku często wystarczy zacząć zażywać suplementy diety. Dobrym rozwiązaniem są też dermokosmetyki.

Bogate w substancje odżywcze pasty i preparaty mogą znacznie przedłużyć bujność fryzury.

Osobną kwestią jest łysienie androgenne. Zwyczajnie przychodzi ono razem z wiekiem, a bardziej konkretnie – ze zmianami hormonalnymi w organizmie.
W tym wypadku może być konieczne użycie bardziej zaawansowanych środków farmakologicznych. Aby zatrzymać łysienie androgenne, często niezbędne są środki zmieniające gospodarkę hormonalną w organizmie.

Oczywiście potencjalnych przyczyn łysienia jest jeszcze wiele.Aby dowiedzieć się, jaki jest konkretny powód utraty włosów, powinniśmy udać się po pomoc do specjalistów. W uzyskaniu diagnozy może pomóc między innymi: https://medmix.pl/.

Leczenie łysienia – sposoby inwazyjne

Niestety podczas walki z łysieniem musimy się nastawić na to, że same suplementy i leki mogą nie wystarczyć. Wielu mężczyzn, którzy chcą zachować włosy na dłużej, decyduje się na zabiegi. Najmniej oczywistym, ale też najprostszym jest tatuowanie cebulek włosów. To nie jest żart! Niektóre salony autentycznie świadczą usługę „obniżania” linii włosów.

Niestety ta metoda sprawdzi się jedynie u panów, którzy i tak strzygą się bardzo krótko (na tak zwane zero – najmniejszą nakładką maszynki).

Bardziej zaawansowaną metodą jest pobudzanie porostu włosów za pomocą lasera. Jest to nawet nie tyle zabieg, co seria zabiegów. Wiązka odpowiednio skierowanego światła stymuluje skórę głowy i doprowadza do powstawania nowych cebulek włosów.

Ten proces jest dosyć skuteczny, ale jednocześnie długotrwały. Musimy nastawiać się na kilkanaście miesięcy oczekiwania na efekty.

Oczywiście najbardziej zaawansowana metoda walki z łysieniem to przeszczep. Tutaj musimy się niestety liczyć z perspektywą odrzucenia implantów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ