Jak wybrać komputer stacjonarny?

0
637
Jak wybrać komputer stacjonarny

Komputer stacjonarny to coraz mniej popularne rozwiązanie, jednak ciągle na czasie. Jest to tani sposób na pozyskanie dobrej jakości sprzętu, w celu użytkowania go w domu czy biurze. Dobry technicznie sprzęt za niewielkie pieniądze, to z pewnością argument, który może przekonać użytkowników, którzy nie mają potrzeby zakupu przenośnego urządzenia. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni model, warto zadać sobie pytanie – jak wybrać komputer stacjonarny?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego komputera, powinniśmy jasno określić cel, do którego nam będziemy potrzebny. Jeżeli mają to być prace stricte biurowe, nie ma większego sensu wydawać dużej ilości gotówki, na bardzo wydajny sprzęt wysokiej klasy. Jednak w przypadku, gdy sprzęt ma nam służyć np. do obróbki zdjęć, filmów czy grania w wymagające gry, powinniśmy zainwestować w komputer o wysokiej jakości podzespołach.

Zakres ceny komputerów stacjonarnych jest bardzo szeroki i zależy od konkretnej marki, modelu i specyfikacji technicznej. W zależności od potrzeb, należy skupić się na poszczególnych detalach, aby wybór okazał się trafiony.

Na co zwrócić uwagę kupując komputer stacjonarny?

Kupując takie urządzenie, powinniśmy po pierwsze skupić uwagę na jego procesor. Jest to serce takiego sprzętu. Kolejna sprawa to ilość rdzeni. Innymi czynnikami, mającymi wpływ na wydajność komputera to pamięć RAM, karta graficzna. Pojemność dysku twardego w dobrych komputerach stacjonarnych, jest niemniejsza niż 1TB.

Płyta główna to element, który powinien zatrzymać naszą uwagę na dłużej. Warto pochylić się nad modelem zainstalowanej w komputerze płyty głównej. Parametry jak rok produkcji, rodzaj chłodzenia, chipset czy ilość portów, gniazd kart rozszerzeń czy wejść i wyjść to istotne parametry, które powiedzą nam bardzo dużo na temat jakości oraz możliwości dalszej rozbudowy urządzenia.

Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup komputera, w którym zainstalowana jest jak najnowsza płyta główna. Mamy wtedy pewność, że będzie ona kompatybilna z innymi podzespołami, w momencie gdy będziemy chcieli rozbudować możliwości sprzętu.

Osoby, które będą chciały sukcesywnie rozbudowywać swój sprzęt, muszą zwrócić uwagę na to, czy wyposażony jest on w płytę główną z gniazdami PCI i slotami RAM. Wysokiej jakości komputery stacjonarne znajdzie tu: https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc.bhtml

Rodzaje komputerów stacjonarnych na rynku

Bogaty wybór tego rodzaju sprzętu, pozwala nam wybrać urządzenie dopasowane do naszych potrzeb. W naszych głowach, utrwaliło się przekonanie że stacjonarny komputer, charakteryzuje się dużą, prostokątną skrzynią, połączoną mnóstwem kabli z monitorem. Technologia jednak sunie do przodu z dużą prędkością, a rynek oferuje już modele urządzeń, o pięknym designie, które potrzebują minimum okablowania.

Za przykład może nam posłużyć komputer stacjonarny, który umieszczony jest w monitorze. Jest to typ sprzętu All In One, przez co płyta główna, procesor oraz karta graficzna, umieszona jest w jednym miejscu z monitorem.

Innym typem urządzenia, może być tzw. „barebone”. Jest to niewielkich rozmiarów stacjonarny komputer, który składamy samodzielnie i konfigurujemy według własnych potrzeb. Następnym wyborem, może być nettop, czyli laptop bez monitora. Dzięki małym gabarytom urządzenie możemy szybko i bezpiecznie przenieść i podpiąć do wybranego ekranu. To idealne rozwiązanie dla osób szukających komputera do biura, czy takiego który pozwoli na swobodne surfowanie w sieci. Charakteryzuje się również niskim zużyciem energii.

Jak wybrać komputer stacjonarny do biura?

Urządzenie do celów biurowych, przede wszystkim musi charakteryzować się długotrwałą, bezawaryjną pracą. Dobrym pomysłem jest tu wybór modeli z mocnymi procesorami. Musi być również szybki, aby umożliwić komfortowe przeglądanie stron internetowych. Budżetowe rozwiązania nie będą z pewnością bardzo wydajne, jednakże spełnią oczekiwania osób, które nie wymagają od sprzętu zbyt wiele. Takie modele zajdziesz, np. tu: https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Lenovo.bhtml

Inaczej jest w przypadku komputerów gamingowych. To istne kombajny multimedialne, które charakteryzują się bardzo dużą wydajnością i dużą pojemnością dysku. Decydując się na takie rozwiązanie, pierwszorzędną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest karta graficzna. To od niej będzie zależało odwzorowanie wszystkich detali w grach. Karta dźwiękowa również będzie stanowiła ważny element urządzenia.
Spośród innych czynników, które mają istotny wpływ na działanie komputera to pamięć RAM. Powinna być jak największa. Zastosowanie pamięci rzędu 16 GB, warunkuje płynne uruchamianie gier. Dysk o pojemności od 1TB wzwyż zapewni bezproblemowe instalowanie gier.

Laptopy gamingowe tego typu, znajdziesz tu: https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Acer.bhtml

Oprócz dobrego sprzętu, ważne są również akcesoria. Należy pamiętać o wybraniu odpowiedniej myszki i klawiatury, które pozwolą na przeprowadzanie rozgrywek na najwyższym poziomie, a w biurze – na wydajną i komfortową pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ