Lipofilling (lipotransfer) – poznaj jego wszechstronne zastosowanie!

0
1230

Z biegiem lat ciało wystawiane jest na wiele wymagających wyzwań, które w widoczny sposób oddziałują na jego wygląd. Ciąża, poród, nagły spadek wagi, zaburzenia hormonalne wpływające m.in. na powstanie rozstępów – to tylko niektóre z przyczyn, które mają niezaprzeczalny wpływ na wygląd skóry, piersi, brzucha czy pośladków.

Z wiekiem skóra poddawana jest także procesom starzenia, w wyniku których pojawiają się zmarszczki, a owal twarzy opada. Współczesna medycyna estetyczna na szczęście intensywnie się rozwija, dzięki czemu istnieje szeroki wybór zabiegów rewitalizujących i modelujących, które pomagają skorygować niedoskonałości twarzy czy ciała. Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie mało inwazyjnych zabiegów jest autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej – lipofilling (lipotransfer). Za jego pomocą można nie tylko zredukować objawy starzenia, lecz także wymodelować sylwetkę, powiększyć biust czy wypełnić ubytki w postaci blizn potrądzikowych.

Na czym polega zabieg lipofillingu?

Zapytaliśmy specjalistów z MediArt Clinic Poznań, na czym polega zabieg lipofillingu. Lipofilling to metoda wypełniania, modelowania i odmładzania skóry twarzy oraz ciała za pomocą własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny. To także nieinwazyjna alternatywa dla sztucznych wypełniaczy czy implantów, ponieważ własny tłuszcz daje całkowicie naturalny efekt powiększenia, wypełnienia lub wymodelowania bez ryzyka sztuczności czy wystąpienia alergii. Procedurze lipofillingu mogą zostać poddane niemal wszystkie, nawet najdelikatniejsze części ciała, w tym twarz, szyja, dekolt, biust czy pośladki. W tej metodzie tłuszcz pozyskuje się z okolic, gdzie występuje w nadmiarze poprzez liposukcję, najczęściej z okolic brzucha i ud. Lipofilling jest skuteczny m.in. w modelowaniu kształtu i powiększaniu piersi i pośladków, rekonstrukcji piersi po mastektomii, poprawie wyglądu po ciąży, wypełnieniu blizn zanikowych czy potrądzikowych, a także w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Sama procedura trwa stosunkowo krótko i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od obszaru zabiegowego. Zabieg przebiega dwuetapowo – najpierw lekarz pobiera za pomocą cienkiej kaniuli niewielką ilość tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej najwięcej. Z tak pobranego materiału odseparowuje się tkanki z komórkami macierzystymi za pomocą specjalnego urządzenia. Na sam koniec lekarz aplikuje substancję w miejsce biorcze, po czym następuje ponowne ukrwienie tkanki. W wyniku tego tkanki zwiększają swoją objętość, skóra staje się widocznie jędrna i elastyczna, a ciało jest wymodelowane. Za pomocą lipofillingu można uzyskać dwa efekty. Po pierwsze zabieg pozwala na wyszczuplenie i wymodelowanie obszaru, z którego pobierana jest tkanka tłuszczowa, a po drugie – można uzupełnić ubytki tkanki i powiększyć inną partię ciała, np. piersi czy pośladki.

Po transferze tkanki tłuszczowej może pojawić się obrzęk i sińce, jednak są to objawy, które zwykle znikają w ciągu trzech dni. Czas rekonwalescencji trwa do dwóch tygodni.

Bezpieczeństwo i efekty zabiegu

Lipofilling pozwala na osiągnięcie długotrwałych i naturalnych efektów już po jednym zabiegu. Dużą zaletą lipotransferu jest jego naturalność, czyli wykorzystanie naturalnej tkanki tłuszczowej zamiast sztucznych wypełniaczy, co redukuje możliwość wystąpienia alergii i odrzucenia substancji przez organizm, a także sprawia, że ryzyko pojawienia się powikłań jest bardzo niskie.

Pierwsze efekty w postaci zwiększenia objętości i elastyczności skóry widoczne są już po kilku dniach, jednak pełne rezultaty pojawiają się stopniowo w ciągu 3 miesięcy i są długotrwałe. Efekty, jakie można osiągnąć za sprawą lipofillingu, to m.in. powiększone i ujędrnione piersi, uwydatnione pośladki czy mięśnie klatki piersiowej, korekta blizn zanikowych, odmłodzenie skóry twarzy i ciała.

Zabiegi modelujące, w tym lipofilling (lipotransfer), przeprowadzane są m.in. w MediArt Clinic Poznań. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://mediartclinic.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ