W czym biegać po mieście?

0
1264
W czym biegać po mieście?

Jogging to jedna z najpopularniejszych form rekreacji, przynosząca mnóstwo korzyści biegającej osobie. Dzięki umiarkowanej aktywności fizycznej realizowanej kilka dni w tygodniu wzmacniamy mięśnie, stymulujemy układ krwionośny i odpornościowy, poprawiamy kondycję, w pewien sposób chronimy się przed niekontrolowanym wzrostem wagi ciała. Co ważne, biegać możemy praktycznie zawsze i wszędzie, również wtedy, gdy mieszkamy w mieście. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie buty do biegania i wygodny strój dopasowany do aktualnej pory roku. Nie potrzebujesz niczego więcej!

Od czego zacząć?

Na początek warto zaczynać od krótkich dystansów, przeplatając szybki marsz z delikatnym truchtem lub w ogóle zaczynając jedynie od marszu. Wszystko zależy od poziomu sprawności fizycznej osoby, która chce zacząć biegać oraz od stanu jej zdrowia. Większość doświadczonych trenerów zaleca przed przystąpieniem do treningów biegowych wykonanie przynajmniej podstawowych badań lekarskich, zwłaszcza badań kardiologicznych. Takie badania są bezbolesne i można przeprowadzić je w niemal każdej przychodni. Jeśli wyniki są dobre, można zacząć biegać.

Jaki sprzęt na początek?

Podstawą wyposażenia każdego biegacza są odpowiednio dobrane buty do biegania. Jeśli planujesz biegać po mieście, potrzebne będą Ci specjalne buty biegowe na twarde nawierzchnie, na asfalt i beton – tego typu obuwie sprawdzi się również podczas biegania po utwardzonych alejkach w parku czy wyjeżdżonych drogach gruntowych. Tego typu obuwie biegowe kupisz w każdym szanującym się sklepie sportowym, zwłaszcza w sklepach specjalizujących się w sprzedaży sprzętu dla biegaczy. Jeśli interesuje Cię zakup markowego obuwia biegowego w dobrej cenie, sprawdź ofertę butów do biegania na RunnersClub.pl, gdzie znajdziesz buty na asfalt i szutry. Poza butami do biegania potrzebować będziesz również oddychającej odzieży, która zapobieganie nadmiernemu poceniu się podczas wysiłku fizycznego, gwarantując maksimum komfortu biegu w każdych warunkach pogodowych.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając swoje pierwsze buty do biegania, warto poszukać modelu o bardziej uniwersalnej konstrukcji, w niższej cenie. Zdobywając doświadczenie, z czasem będziesz w stanie bardziej precyzyjnie określić własne preferencje i potrzeby w zakresie specyfikacji obuwia do biegania po mieście. Wówczas możesz zdecydować się na kupno bardziej specjalistycznych butów lepszej jakości, dzięki którym treningi staną się efektywniejsze, a tym samym komfort i jakość treningu biegowego ulegnie wyraźnej poprawie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ