Makijaż permanentny brwi gojenie

0
1158
makijaż permanentny brwi gojenie

Makijaż permanentny brwi to krótki tatuaż mający na celu imitację naturalnego łuku brwiowego. Pozwala on na zagęszczenie włosów, skorygowanie kształtu łuku, a także na wypełnienie w wypadku całkowitego braku brwi. Podczas zabiegu barwnik wprowadzany jest do skóry. Zabieg zatem ingeruje w skórę i przerywa naskórek, dlatego należy odpowiednio dbać o brwi, aby zostały odpowiednio zagojone zaraz po wykonaniu zabiegu.

Czy brwi po zabiegu są ciemne?

Bezpośrednio po zabiegu brwi są ciemniejsze od docelowego koloru. Barwnik bowiem utrwala się na skórze, dlatego ciemnieje przez około 2 dni. Po około trzech dniach naskórek wyłuszcza się i około 40-50% barwnika wyłuszcza się wraz z naskórkiem. Wtedy natomiast zaczyna blednąć pozostawiając taki kolor jakiego się spodziewałaś. Jeżeli zatem bardzo martwi cię ten stan rzeczy, poczekaj, na pewno naskórek zblednieje.

Czas gojenia się brwi po makijażu permanentnym

Całkowity proces gojenia się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek. Wtedy także mogą pojawić się maleńkie strupki. Pod żadnym pozorem nie zrywaj ich wtedy, ponieważ mogą zostawić na ciele microblizny, które będą bardzo nieestetycznie wyglądać.

Jakimi preparatami smarować brwi po makijażu permanentnym, by przyśpieszyć ich gojenie?

Po zabiegu używaj jedynie poleconych kosmetyków. Najlepiej tych od lekarza. Nie trzyj skóry i nie myj jej mydłem. Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy nawilżać, a nie natłuszczać. Najlepiej jest używać wtedy kremu z witaminą E. Krem wzmacnia ochronę skóry i nawilża ją. Nadaje on odpowiedni efekt makijażu a skóra goi się o wiele szybciej.

Promienie UV i odpowiednia ochrona skóry

Zaraz po zabiegu nie należy wychodzić na słońce, a także zrezygnować z solarium. Niebezpieczne dla naszej skóry promienie UV mogą przyczynić się do powstawania stanów zapalnych. Dlatego jeśli musisz już eksponować się od razu po zabiegu na słońcu koniecznie nałóż na twarz grubą warstwę kremu ochronnego z wysokim filtrem UV.

makijaż permanentny brwi gojenieSauna, basen i SPA

Przez 2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj również z sauny, basenu i zabiegów na twarz w SPA. Musisz pozwolić odpowiednio zagoić się skórze. W takich miejscach bardzo łatwo o szybką infekcję, ponieważ wszędzie jest wiele zarazków. Zrezygnuj także z wszelkich zabiegów SPA na twarz, ponieważ mogą one również doprowadzić do infekcji i przyczynić się do zdeformowania efektu makijażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ