Szampon po chemioterapii

0
1688
szampon po chemioterapii

Wypadanie włosów po chemioterapii jest przypadłością związaną z reakcję psychiczną na wydarzenia, które mają miejsce podczas i po chorobie. Następuje ogólny spadek samoakceptacji i zainteresowanie wyglądem. Dodatkowo organizm jest bardzo osłabiony, nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie, przez co traci włosy. Aby zaraz po chemioterapii wrócić jak najszybciej do odpowiedniej kondycji i zdrowia potrzebna jest także regeneracja związana w wyglądem ciała. Dlatego po wyborze odpowiedniej peruki warto się zastanowić nad doborem odpowiedniego szamponu po chemioterapii. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych porad jak radzić sobie w tym trudnym okresie, a także propozycje szamponów, które warto wtedy używać.

Po chemioterapii

Zaleca się stosowanie w okresie letnim odpowiedniej ochrony skóry głowy, a także nie farbowanie włosów od poł roku po zakończeniu terapii. Podczas chemioterapii warto skorzystać z porad dietetyka, który sporządzi dla chorego jadłospis bogaty w produkty białkowe, oleje i warzywa. Zaleca się takie produkty jak czerwone mięso, warzywa liściaste oraz zielone, do których należą: szpinak, sałata, pietruszka. Należy odstawić owoce cytrusowe, a także pikantne i ostre potrawy, także te, w których przeważa pomidor.

Szampon po chemioterapii

Szamponem przystosowanym do stosowania po chemioterapii, który wspomaga wzrost włosów jest Szampon Dermena do włosów wypadających. Szampony Dermena można dostać jedynie w aptece lub w lepiej wyposażonych sklepach drogeryjnych. Dermena do włosów wypadających to seria produktów, które mają swoje zastosowanie właśnie po leczeniu chemioterapią. Wpływają one na stymulację wzrostu, a także na zagęszczenie się włosów. Seria zawiera szampon, odżywkę, a także ampułki, które powinno się stosować zgodnie z zaleceniem na skórę głowy. Ich działanie jest bardzo silne, dlatego należy dobrać indywidualne dawki, najlepiej w tym wypadku skonsultować się z dermatologiem. Stosowanie regularnie całej serii produktów sprawi, że na pewno zauważymy pewne efekty i zdecydowaną poprawę. Szamponu nie zaleca się stosować na stałe do codziennej pielęgnacji dla osób, które nie borykają się z problemem wypadania włosów. Jego działanie jest bowiem bardzo silne.

szampon po chemioterapii Odrastanie pięknych włosów

Warto udać się do gabinetu trychologicznego. Specjalista obejrzy skórę głowy, a odrastające włosy mikrokamerą, co umożliwi dalszy dobór odpowiednich preparatów leczniczych. Może zalecić także stosowanie odpowiednich zabiegów, które mają na celu poprawę krążenia krwi w skórze głowy, co zwiększy możliwości ich wzrostu. W przypadku mezoterapii, substancje aktywne są wstrzykiwane w skórę głowy. Zabiegi te na pewno odpowiednio odżywią i wspomogą wzrost włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ