Mikrodermabrazja – 3 najważniejsze informacje na jej temat

0
1171
Mikrodermabrazja – 3 najważniejsze informacje na jej temat

Mikrodermabrazja to jedna z częściej wykorzystywanych metod w gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, bowiem jest ona bardzo bezpieczna, a przy tym skuteczna. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat, z którymi warto się zapoznać przez wizytą w salonie piękności.

Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest bardzo ciekawą metodą, ponieważ posiada kilka wariantów. Mianowicie może to być zabieg: korundowy, diamentowy lub oxybrazja. Pierwszy przeprowadza się przy wykorzystaniu kryształków korundu czyli tlenku glinu, kryształków chlorku sodu, czy też tlenku magnezu. Z kolei mikrodermabrazja diamentowa opiera się na tarczy diamentowej, które obracając się usuwają zrogowaciałe warstwy naskórka. Oxybrazja jest metodą wykorzystującą mikrokropelki soli fizjologicznej lub koktajli witaminowych.

Mikrodermabrazja – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy udać do kosmetyczki na konsultację. W jej trakcie osoba, która będzie miała przeprowadzić mikrodermabrazję oceni kondycję skóry i podejmie decyzję, na temat rodzaju zabiegu, który będzie w tym przypadku najkorzystniejszy. Powinna wydać również rekomendację co do środków ostrożności jakie powinny zostać zachowane przed zabiegiem. Mowa tutaj między innymi o unikaniu zbyt silnej wystawy na promieniowanie UV, które działa na skórę w sposób podrażniający. Negatywne skutki może mieć również zastosowanie przed zabiegiem peelingu mechanicznego lub enzymatycznego, środków do depilacji (krem, wosk). Wszystkie one podrażniają skórę i są przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji. Do nich należą również wszelkiego rodzaju zmiany skórne: otwarte ranki, wykwity ropne, łuszczyca, opryszczka lub inne zakażenia o podłożu wirusowym.

Mikrodermabrazja – na czym polega zabieg

Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Usunąć należy cały makijaż, a także podkład z kremu i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które zdążyły zgromadzić się na skórze. Kosmetyczka np. z salonu http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/ może do tego wykorzystać roztwór kwasu bornego lub spirytusu. Wówczas skóra będzie bardzo dobrze odtłuszczona, co pozytywnie wpłynie na efekty zabiegu. Następnym krokiem jest nałożenie zabezpieczających okularów przez pacjentkę. Kolejno kosmetyczka rozpoczyna proces ścierania naskórka przy pomocy tarczy, strumienia kryształków, czy też mikrokropelek. Warto zauważyć, że urządzenia do mikrodermabrazji posiadają regulację głębokości oczyszczania, która zostanie dopasowana do stanu skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ