Jak samodzielnie zrobić świecę?

0
718
Jak samodzielnie zrobić świecę?

Świece to nieskomplikowane produkty dające bardzo przyjemne i nastrojowe światło. Sprawdzają się doskonale zarówno w trakcie romantycznych wieczorów u boku ukochanej osoby, jak i podczas wszelkich imprez urządzanych w domu. Na https://zagwozdki.pl/ można sprawdzic, do jakich wnętrz pasują jako dodatkii. Co istotne, nie musimy ich wcale kupować, ponieważ istnieją dwa skuteczne sposoby na ich samodzielne wykonanie – z użyciem wosku albo bez jego udziału. Każdy z nich zostanie pokrótce opisany w dalszej części niniejszego artykułu. 

Metoda z zastosowaniem wosku

Pierwsza z metod pozwoli nam stworzyć wyroby dekoracyjne. Najpierw należy pokruszyć wosk, wrzucić go do niewielkiego garnka i dorzucić do środka kawałek kredy świecowej w określonym kolorze (zabarwi ona wosk). Następnie naczynie trzeba wstawić do większego, w którym koniecznie powinna się już gotować woda. Trzecim etapem jest przygotowanie formy w postaci kartonu po napoju (z wyciętą górą), do którego przywiązujemy kawałek sznurka jutowego (posłuży jako knot). Pudełko wypełniamy lodem, a kiedy wosk się roztopi w gorącej kąpieli, wlewamy go do środka i czekamy, aż całkowicie wystygnie. Kolejne kroki to wstawienie całości do zamrażalnika, wyciągnięcie świecy z formy i odcięcie nadmiaru knota.

Co zrobić, jeśli nie mamy wosku?

W sytuacji, gdy akurat nie mamy pod ręką wosku, nie powinniśmy absolutnie rezygnować ze stworzenia pięknej świecy. W pierwszej kolejności przygotujmy czysty i dokładnie osuszony słoik ze sporej wielkości otworem. Następnie wypełnijmy go po brzegi tłuszczem roślinnym i podgrzejmy całość w mikrofalówce  nie dłużej niż dwie minuty (pod wpływem ciepła objętość masy zmniejszy się). Oto kolejne etapy:

– rozpuszczamy w osobnym naczyniu kredki woskowe (również w mikrofalówce)

– wlewamy rozpuszczone kredki do słoika i wszystko dokładnie mieszamy patyczkiem (przy okazji możemy dodać odrobinę eterycznego olejku zapachowego)

– ucinamy kawałek sznurka bawełnianego i wpuszczamy go powoli do słoika

– wkładamy całość na godzinę do zamrażarki

Coraz częściej świece robi się też z parafiny, o czym można przeczytać na https://zagwozdki.pl/jak-sie-robi-swiece/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ