Moda na zarost – postaw na efektowną brodę

0
1488
Moda na zarost - postaw na efektowną brodę

Już od kilku lat najgorętszym hitem w męskiej modzie jest broda. Zarost kojarzy się z męskością, siłą, a nawet doskonałym wyczuciem smaku. Moda na miejskiego drwala została zapoczątkowana w 2009 roku. Jako pierwsi zaczęli ją nosić hollywoodzcy aktorzy, pojawiając się na bankietach i pokazach w efektownych, gęstych brodach. Trend ten trwa do dziś i jest preferowany przez panów w różnym wieku.

Efektowna broda – jak o nią dbać?

Dbanie o brodę jest znacznie trudniejsze niż golenie się na gładko. Efektowna broda przede wszystkim musi być regularnie przycinana. Można podcinać zarost samemu w domu, należy jednak zaopatrzyć się w maszynkę i trymer. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy Barbera, który nie tylko podetnie włoski, ale też wyrówna linię zarostu. Po takim strzyżeniu broda na pewno będzie wyglądać estetycznie.

Brodę należy również myć, szamponem lub mydłem przeznaczonym do pielęgnacji zarostu, i odżywiać. W tym wypadku warto postawić na naturalne olejki i balsamy.

Kolejnym elementem pielęgnacji brody jej czesanie. Czynność ta przede wszystkim wzmacnia zarost i oczyszcza z martwego naskórka oraz pobudza skórę do działania. A dobre ukrwienie skóry wpływa pozytywnie na wzrost włosów i ich jakość.

Do codziennej pielęgnacji używa się pospolitego grzebienia bądź grzebienia o dwóch gęstościach, grubsze ząbki przydadzą się do brody, a cieńsze do wąsów. Drugim narzędziem, które każdy brodacz powinien mieć, jest szczotka. Może być w tradycyjnej wersji z rączką lub jako tzw. kartacz do brody, czyli szczotka do brody bez rączki. Wykonane są one najczęściej z drewna i twardego włosia z dzika. W przeciwieństwie to grzebienia, wskazane jest używanie szczotki tylko kilka razy w tygodniu. Zbyt częste z niej korzystanie, może negatywnie wpłynąć na brodę i wyrwać zbyt dużo włosów. Wybór wysokiej jakości szczotek do brody znajdziesz w sklepie Stylowego Brodacza – sklepie z akcesoriami i akcesoriami do profesjonalnej pielęgnacji brody.

Błędy, których nigdy nie wolno popełniać, gdy ma się brodę

broda

O brodę powinno się dbać regularnie i konsekwentnie. Każdy mężczyzna podchodzi to tego indywidualnie. Są jednak błędy, których nigdy nie wolno popełniać:

1. Nie wolno zaniedbać skóry pod brodą, która może się łuszczyć lub mieć wypryski. Jest to co najmniej nieestetyczne.
2. Broda każdej długości musi być regularnie podcinana. Niestrzyżona, poplątana broda wygląda wyjątkowo nieładnie.
3. Broda musi być czysta. Nie można dopuścić do sytuacji, że znajdą się tam np. jakieś reszki jedzenia!!!

Piękna, zadbana broda podkreśla mocne rysy twarzy i dodaje mężczyznom pewności siebie. Pasuje zarówno do garnituru, jak i dżinsów. Ale tylko wypielęgnowana i zadbana prezentuje się naprawdę świetnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ