Narzędzia dla profesjonalistów

0
920
Narzędzia dla profesjonalistów

Główna lista narzędzi ręcznych do ogólnych celów jest czymś, co należy rozważyć zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Chociaż na rynku obecnie  dostępna jest bardzo duża różnorodność, skupmy się na głównych narzędziach, które wszyscy powinniśmy mieć w naszych zestawach narzędzi.

  1. Młotek

To może wydawać się oczywistością dla większości z nas, ale zapewniam cię, że wielokrotnie nie miałem tego najprostszego narzędzia. Młotki ślusarskie są użyteczne do różnego rodzaju prac warsztatowych i domowych.  Dla profesjonalistów dodatkowym wyborem jest  przydatny młotek do wbijania i wyciągania gwoździ z rozwidlonym końcem lub z pełną końcówką wtedy jest to – młotek murarski typu berlińskiego.

  1. Śrubokręt

Wydaje się oczywiste, że potrzebujemy dobrego zestawu śrubokrętów, ale przeważnie posiadamy kilka losowych rozmiarów w szufladzie.  Powinieneś mieć  śrubokręty dobrej jakości, które faktycznie pasują do siebie i mają trwałą końcówkę oraz rękojeść,  po której się nie ślizga dłoń. Specjaliści używają śrubokrętów, które posiadają końcówki magnetyczne. Mogą być one przydatne do trzymania śrub na grocie śrubokręta lub  do podnoszenia ich  z ziemi. Bardzo istotna dla fachowca jest  ergonomia rączki śrubokręta. Powinna być dopasowana do dłoni i koniecznie mieć uchwyt, który nie pozwala dłoni się zsuwać. Na przykład zapewnia to niska gumowa trawka.

  1. Szczypce

Powinieneś posiadać kilka różnych rodzajów szczypiec, nie tylko jedne. Na początek wybierz parę liniowych szczypiec, (cięcie boczne) głównie stosowanych w pracach elektrycznych do chwytania, cięcia i zdejmowania izolowanych kabli. Oraz szczypce uniwersalne tzw. kombinerki.

Ze względu na duży wybór  szczypiec, jeśli  fachowo zajmujesz się remontami, zastanów się, co robisz najczęściej, zanim odwiedzisz sklep remontowo-budowlany Bricoman. Obecnie dostępnych jest kilka różnych typów:  np. segera, okrągłe lub zagięte itp.

  1. Miarki

Myślisz, że taśmy miernicze to po prostu bardziej podstawowe narzędzia? Cóż, może nie dla niektórych.  Na pewno miałeś taką sytuacje, gdy potrzebowałeś coś zmierzyć i nie było czym. Rozważ umieszczenie taśm mierniczych w kilku różnych lokalizacjach, takich jak samochód, warsztat, w domu. Jeśli to zrobisz, nigdy nie będziesz jej szukał.

Profesjonalną miarką jest centymetr z magnetyczną końcówką. Jest to nie tylko bardzo pomocne, gdy nikogo nie ma w pobliżu, aby trzymać drugi koniec, ale jest również przydatne do zaczepiania małych gwoździ i śrub. Bardzo dokładną miarką jest miarka laserowa, używana np. przy pomiarach mebli na wymiar.

  1. Poziomice

Często pomijanym, ale niezbędnym etapem  – dla dobrego produktu gotowego – jest mierzenie poziomu i pionu. Do tego wykorzystywana jest poziomica. Występują w różnych rozmiarach i materiałach i może być używana do różnych zastosowań. Małe poziomice są zarówno lekkie, jak i łatwe do przechowywania, nie wspominając o użyciu. Zawieś zdjęcie, narysuj linię prostą, ustaw urządzenia RTV, wyrównaj półkę – to proste i niedrogie narzędzie oddziela amatora od profesjonalisty. Specjaliści posługują się poziomnicą z elektronicznym odczytem, która jest bardzo dokładna.

  1. Piła ręczna do metalu / drewna

Posiadanie piły do metalu i piły do drewna pod ręką to świetna sprawa z wielu powodów. Piła do metalu może szybko pracować z rurami metalowych i plastikowych, a piła do drewna może ciąć drewno. Specjaliści często używają piły z brzeszczotem. Jest to idealna piła do prac wymagających skomplikowanych i precyzyjnych cięć. Wymaga cienkiego, wąskiego ostrza, które dobrze przycina i tnie – używają ją stolarze i hydraulicy.

Kluczowe znaczenie ma użycie odpowiedniego narzędzia ręcznego do pracy do użycia w celu zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania ryzyka obrażeń. Należy kupić narzędzie ręczne, które najlepiej pasuje do wielkości dłoni – takie narzędzia dobierzesz na: https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ