We Wrocławiu lepiej iść do podologa czy chirurga?

0
899

Zarówno chirurg, jaki podolog Wrocław mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, kiedy borykasz się ze stopniowo narastającym problemem ze stopami. Czym różnią się te dwie profesje i skąd wiedzieć, do którego specjalisty się udać? Zapraszamy do lektury.

Kim jest podolog i czy warto udać się do gabinetu podologicznego we Wrocławiu?

Podologia to bardzo młoda dziedzina, która z Zachodu trafiła do Polski kilkanaście lat temu. Przez to, że podolog nie jest lekarzem, nie tylko we Wrocławiu osoby borykające się z problemami z paznokciami stóp, nie słyszały o tym specjaliście. W gabinecie podologicznym wyleczysz wszelkie problemy związane ze stopami i paznokciami u stóp. Nikt nie wie o ich leczeniu więcej, niż właśnie ten specjalista.

Chirurg i dermatolog – czy rozwiążą Twój problem ze stopami?

To właśnie do nich wciąż udają się Polacy, którzy cierpią na różne typy grzybicy, pękające pięty, a także wkręcające lub wrastające paznokcie. Uciekają się do nich, kiedy potrzebują usunięcia nieprzyjemnych odcisków, modzeli, brodawek, czy zgrubiałych i nierównych paznokci. Co prawda zarówno chirurdzy, jak i dermatolodzy w pewnym stopniu także pomogą Ci rozwiązać powyższe problemy, pamiętaj, że teraz możesz skorzystać z pomocy specjalisty, który zajmuje się tylko i wyłącznie leczeniem schorzeń stóp – podologa.

Chirurg a podolog Wrocław

Twój paznokieć wrasta w wały okołopaznokciowe, ropieje i boli? A może po wypadku lub uderzeniu zaczyna odchodzić? Chirurg wykorzysta dostępne mu narzędzia i zaproponuje całkowite usunięcie paznokcia. Co, jak wiadomo, jest dość bolesnym i uciążliwym rozwiązaniem. Na wrastające paznokcie Wrocławscy podolodzy posiadają cały wachlarz różnych rozwiązań, dzięki którym najprawdopodobniej unikniesz przykrego usuwania paznokcia, a leczenie będzie bezbolesne. W przypadku wrastania lub wkręcania, specjalista zaproponuje klamry prostujące paznokcie, a jeśli trzeba będzie usunąć część paznokcia, podolog usunie tylko ten fragment płytki, która jest zmieniona chorobowo. Resztę oczyści oraz zaproponuje leczenie preparatami podologicznymi.

Wybierz rozwiązanie, które nie boli

Jak dowiedzieliśmy się w Ortogenic – Anatomia Sukcesu, leczenie podologiczne w niemal wszystkich przypadkach jest całkowicie bezbolesne. Warunek jest jeden. Musisz umówić się na wizytę możliwie najszybciej. Jeśli podolog Wrocław rozpocznie leczenie od razu, gdy zauważysz zmiany chorobowe, nie tylko znów będziesz cieszył się zdrowiem dużo szybciej, ale też będzie czekało Cię mniej wizyt i całkowity brak bólu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ