Odkurzacz piorący z filtrem wodnym

0
750
Odkurzacz piorący z filtrem wodnym

Sprzątanie często bywa męczącym zajęciem, ponieważ w każdym domu znajduje się wiele różnych rodzajów powierzchni, trudno dostępne zakamarki, a kurz i zanieczyszczenia osiadają nieustannie na wszystkich sprzętach. Aby zadbać o odpowiednią czystość trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości odkurzacz, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Wybierając się do sklepu, ciężko od razu znaleźć odpowiedni produkt. Wszystkie różnią się między sobą znacząco parametrami, które mają wpływ na ostateczny uzyskany efekt: moc, silnik, budowa. Większość z dostępnych modeli nadaje się jedynie do odkurzania na sucho, coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę, że czyszczenie na mokro przynosi często nawet lepsze efekty. Wtedy doskonałą opcją zakupu jest odkurzacz z filtrem wodnym.

Dla kogo nadaje się odkurzacz wodny?

Odkurzacz z filtrem wodnym szczególnie poleca się osobom, które są alergikami, bądź chorują na astmę. Takie urządzenie bowiem zbiera z powietrza nawet drobne alergeny w postaci roztoczy, pyłków, kurzu, zarodników grzybów. Wykazuje także wysoką skuteczność w mieszkaniach, w których są małe dzieci oraz zwierzęta – z jego pomocą można usunąć mokre plamy, a także sierść, która przecież często gromadzi się wszędzie i wielkim wyzwaniem jest usunięcie jej całkowicie między innymi z dywanów.

Jeśli szukamy sprzętu, który dokładnie zadba o różne powierzchnie i sprzątnie dokładnie całe mieszkanie, odkurzacz z filtrem wodnym to jeden z najlepszych wyborów. Dzięki niemu codziennie sprawnie można usunąć wszystkie alergeny i zadbać o idealne pozbycie się nawet najmniejszych cząstek brudu. Tradycyjne odkurzacze nie wypadają podczas tak dokładnego sprzątania aż tak dobrze, stąd jeśli oczekujemy od odkurzacza naprawdę porządnych wyników pracy, na modelach wodnych nie powinniśmy się zawieść.

Czym cechuje się taki odkurzacz?

Skuteczność, która niewątpliwie jest jedną z zalet modeli wodnych, osiągnięta jest dzięki zastosowaniu dwustopniowego filtrowania powietrza, w których użyte zostają filtry HEPA lub takie z wkładem węglowym. Możliwe staje się także chociażby czyszczenie mebli tapicerowanych, dywanów i wykładzin, a nie samych paneli. Gwarantuje to wyłapanie wszelkich alergenów sięgające 100%. Takie odkurzacze służą także jako odświeżacze powietrza, przez co wszystkim domownikom dużo łatwiej oddychać. Nie należy jednak zapominać, że poprzez dodanie pojemnika z wodą całość jest po prostu cięższa niż w przypadku zwykłych odkurzaczy.

Jak kupić dobry odkurzacz z filtrem wodnym?

Mimo że odkurzacze wodne nadal nie należą do najpopularniejszych na rynku, jest całkiem spora gama produktów, z której można wybierać. Dostępne są takie, które można dostać dość tanio oraz te, w które trzeba bardziej zainwestować. Najlepiej dokładnie sprawdzić parametry oraz opinie użytkowników różnych modeli, ponieważ czasem wydanie większej kwoty może zwrócić się po jakimś czasie. Wiele osób zauważa, że dobrze zakupiony odkurzacz piorący służyć może nawet ponad dziesięć lat, a przy tym funkcjonować bez awarii.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-pioracy-z-filtrem-wodnym-20.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ