Odkurzacz ręczny czy warto go mieć?

0
868
odkurzacz ręczny
fot. pixabay.com

Odkurzacz ręczny to świetne ułatwienie dla osób, którym zależy na szybkiej reakcji w momencie odkrycia brudu w swoim domu lub w samochodzie, a także uniknięciu problemu wyciągania odkurzacza na prąd. Sprawdź, dlaczego jest warto mieć odkurzacz ręczny!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/czy-warto-jest-kupic-odkurzacz-reczny/

Odkurzacze ręczne

To świetne, niewielkie i przenośne urządzenia, które są przeznaczone do zbierania drobnych zanieczyszczeń z małych powierzchni. Odkurzacze te zasilane są na akumulatory, które spokojnie wystarczą na minimum 15 minut pracy, a maksimum na 30.

Nie jest to alternatywa dla odkurzacza klasycznego, a raczej dodatkowe wsparcie do regularnego sprzątania swojego domu. Doskonale sprawdza się w docieraniu do miejsc trudno dostępnych, do których ciężko jest dostać się klasycznym odkurzaczem.

Obecnie na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli odkurzaczy ręcznych, które różnią się od siebie nie tylko parametrami technicznymi, ale również odkreślają dokładnie ich możliwości.

Zastosowanie odkurzacza ręcznego

Odkurzacze ręczne można kupić pod postacią odkurzacz klasycznego lub pionowego. Jednakże mają one różne przeznaczenie, a także możliwości. Używa się je do odkurzania tapicerki, wnętrza samochodu oraz tapicerki samochodowej, a także do sprzątania powierzchni w miejscach trudno dostępnych. Dzięki odkurzaczom ręcznym można również szybko sprzątnąć zabrudzenia, które znajdziemy np.: w rogu kanapy po jedzeniu chipsów.

Nie nadają się one jednak do odkurzania dywanów lub wykładzin, nie zbierają wody, ani też nie zbierają kurzu z mebli drewnianych lub okleinowych.

Odkurzacz ręczne mogą być zasilane sieciowo lub przez gniazdo zapalniczki samochodowej, a także bezprzewodowo na akumulator. Wszystko zależy od tego, jakiego modelu potrzebujemy oraz jakie ma być jego przeznaczenie. Odkurzacze ręczne nie mają również wielu parametrów, na które warto zwrócić uwagę, wystarczy spojrzeć na moc, możliwość pracy na mokro, czas pracy na jednym ładowaniu, czy posiadają dodatkowe końcówki, oraz jaka jest ich wielkość oraz wielkość pojemnika na zabrudzenia.

Przeczytaj też: http://www.gospodyni24.pl/odkurzacz-przemyslowy-jaki-wybrac/

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ