Odżywka do włosów blond

0
1144
odżywka do włosów blond

Włosy blond uchodzą za ikonę piękna kobiecego. Dlatego jeśli już je posiadasz, powinnaś odpowiednio dbać o ich pielęgnację. Aby zachować pigmentację i głębię koloru blond powinno się używać kosmetyków przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Poniżej przedstawiamy zatem listę kosmetyków do włosów blond, które przede wszystkim służą ich pielęgnacji, dlatego będą to głównie odżywki podzielone na określone rodzaje i zastosowanie.

Lekkie odżywki do codziennej pielęgnacji Bez odżywek nie obędą się żadne włosy, a już na pewno nie blond, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wybrana przez ciebie odżywka powinna być przede wszystkim odpowiednio dobrana do rodzaju włosów. Jeśli zależy ci przede wszystkim na gładkości kosmyków, a twoje włosy są w dobrej kondycji, możesz wybierać odżywki zawierające silikony. Jeżeli jednak twoje włosy są bardzo przesuszone i wymagają odpowiedniej regeneracji i odżywienia, to z pewnością powinnaś wybrać te odżywki, w których najwięcej zawartości mają olejki i masło shea – jest ono jednym z najlepiej nawilżających i odbudowujących składników.

Maski, czyli bardzo intensywna pielęgnacja

Maski do włosów powinno się stosować przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej jedynak około 3-4 razy w tygodniu. Maseczki do włosów blond mają na celu rozświetlić ich odcień oraz intensywnie nawilżyć, dzięki czemu kosmyki nabiorą blasku, gładkości i sprężystości. W zależności od rodzaju maski najlepiej utrzymywać ją na włosach od 20 do nawet 40 minut. Do tego należy używać odpowiedniego czepka lub ręcznika, który pozwoli włosom na otwarcie łuski włosa, dzięki czemu wiele drogocennych składników będzie mogło od razu wniknąć w jego strukturę.

Olejki do włosów

odżywka do włosów blondKażde włosy powinny także być odpowiednio olejowane. Zabieg ten polega na nałożeniu na włosy olejku lub oliwy i pozostawienie jej na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Jeżeli twoje włosy szybko się obciążają, możesz jedynie wetrzeć olejki w końcówki, ponieważ to właśnie one są najstarszym włosem i wymagają najwięcej pielęgnacji. Aby zapewnić włosom blond fascynujący blask, gładkość i zdyscyplinowanie w późniejszej stylizacji, sięgnij po olej jojo ba, arganowy, lniany lub rzepakowy.

Można również używać oliwy z oliwek, tej, którą zapewne masz w swojej kuchni. A olejek jedwabny w odpowiedni sposób zmiękczy twoje włosy i nada im głębi blond koloru. Olejki są zatem jedną z niezbędnych odżywek do prawidłowej pielęgnacji włosów, która zapewnia im zdrowy i odżywiony wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ