Poznaj soczewki Acuvue

0
705
Poznaj soczewki Acuvue

Marka Acuvue to jeden z najbardziej cenionych producentów nowoczesnych soczewek kontaktowych. Pozwala milionom ludzi na całym świecie odzyskać komfort życia, zachować dotychczasowy jego styl i odpowiednio skorygować wady wzroku, które dotykają coraz większej liczby osób. Jakie są właściwości soczewek Acuvue i dlaczego należą one do najchętniej wybieranych przez osoby potrzebujące korygowania wzroku?

Właściwości soczewek kontaktowych Acuvue

Soczewki kontaktowe Acuvue są wykonane z delikatnego materiału hydrożelowego, który zapewnia oczom odpowiednią ilość tlenu i doskonałe nawilżenie. Dzięki temu są komfortowe w noszeniu nawet dla osób, które spędzają dużo czasu w pracy przed ekranami monitorów komputerowych lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. Umieszczone na powierzchni oka nie mogą zgubić się z tyłu gałki ocznej, ze względu na pokrywającą ją membranę, przez którą nic nie jest w stanie się przedostać, ani nie drapią oczu, jeśli używamy ich zgodnie z przeznaczeniem przez wyznaczony czas. Wszelki dyskomfort odczuwany przy noszeniu soczewek może być związany z nieodpowiednią higieną przy ich pielęgnacji lub zbyt długim noszeniem soczewek, które mają ograniczony czas użytkowania. W takich przypadkach należy usunąć soczewki z powierzchni oka i skonsultować się z okulistą, jeśli niepokojące objawy będą utrzymywać się dłużej. Soczewki nie są też w stanie przykleić się do powierzchni oka, pod warunkiem przestrzegania zaleceń ich używania. W przypadku odczuwania suchości w oku, można natomiast użyć specjalnych kropli nawilżających, które są bezpieczne dla soczewek – poznaj najciekawsze mity dotyczące soczewek na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Dlaczego soczewki Acuvue cieszą się taką popularnością?

Wyjątkowo wygodne i łatwe w pielęgnacji, soczewki kontaktowe Acuvue cieszą się ogromną popularnością, ze względu na komfort, jaki dają ich użytkownikom. Jednorazowe soczewki po dniu ich używania po prostu wyrzucamy do kosza, a następnego dnia zakładamy kolejną parę. Soczewki dwutygodniowe wielorazowego użytku wymagają jedynie pielęgnacji ich odpowiednim płynem dezynfekująco-czyszczącym, który służy także do napełniania pojemnika do ich przechowywania przez noc. Soczewkami marki Acuvue można do tego skorygować praktycznie wszystkie występujące powszechnie wady wzroku, jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy prezbiopię, czyli starczowzroczność dotykającą osoby po 40. roku życia. Wygoda ich noszenia i pełne bezpieczeństwo, jakie zapewniają oczom powodują, że mogą ich używać również dzieci i nastolatki, które będą pamiętały o ich właściwej pielęgnacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJabłko
Następny artykułCo sugeruje nam ból trzustki

Życie jest tylko jedno, wykorzystaj je na maksa!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ