Refleksy na krótkich włosach

0
1499
refleksy na krótkich włosach

Refleksy na włosach to ostatnio nowsze wydanie popularnego balejażu. Mają one za zadanie odpowiednio podnosić naszą fryzurę, która powinna wizualnie stawać się lżejsza i bardziej naturalna. Refleksy tworzą bowiem wrażenie jaśniejszych gdzieniegdzie pasemek, których efekt często uzyskuje się po spędzeniu dłuższego czasu na słońcu.

Dla jakiego rodzaju włosów?

Pomimo powszechnej opinii, jakoby to refleksy mogły być jedynie robione na długich włosach, zabieg ten można wykonać na każdego rodzaju włosów. Nie chodzi tu jedynie o długość, ale również o specyfikę włosa, czyli czy są one grube, cienkie, ciężkie czy lekkie – efekt refleksów można uzyskać dosłownie na każdym rodzaju włosów. Jeżeli zatem zastanawiasz się czy masz za krótkie włosy, by zrobić sobie na nich refleksy – o nic się nie martw, refleksy na krótkim włosach są również wskazane i wykonalne.

Jaki kolor dla jakich włosów?

Włosy z refleksjami wyglądają jak bajecznie muśnięte promieniami słońca – jednak taki efekt wcale nie jest łatwo uzyskać. Bardzo dużo zależy tu od odpowiedniego dobrania koloru. Należy go dopasować nie tylko do aktualnego koloru włosów, ale także do karnacji i obramowania oczu, czyli ich koloru i kolory brwi oraz rzęs. U blondynek zazwyczaj najlepiej sprawdzają się refleksy w odcieniu słonecznego lub rudawego blondu, a także koloru tzw. starego złota. W przypadku włosów ciemniejszych najlepiej sprawdzą się refleksy w odcieniu o ton lub dwa jaśniejszym od aktualnego. Bardzo często okazuje się jednak, że najlepszy efekt uzyskuje się przy zmieszaniu odcieni kilku kolorów, aby refleksy wyglądały jak najbardziej naturalnie. Dlatego dobra rada – nie rób refleksów na własną rękę, jeśli nie masz do tego odpowiednich kwalifikacji. Czasami podążanie za modą albo uporczywe trzymanie się tego, co nam się podoba, może okazać się, że w połączeniu z indywidualnym typem urody wcale nie będzie wyglądać dobrze. Postaraj się wybrać na swoje pierwsze refleksy do dobrego, sprawdzonego fryzjera, który dobierze ci odpowiedni odcień i kolor.

refleksy na krótkich włosachRefleksy sprawdzą się najlepiej u osób, które regularnie farbują włosy, ponieważ po ich nałożeniu nie widać tak bardzo odrostów. Mogą zatem być efektem przejściowym, jeśli zamierzasz powrócić do swojego naturalnego koloru. I ostatnie, nie ma osoby, której refleksy nie dodałyby uroku. Także jeżeli zastanawiasz się czy twoje włosy są odpowiednie na tego typu zabieg, nie powinnaś mieć już wątpliwości.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ