ROŚLINY DO SYPIALNI, KTÓRYCH OBECNOŚĆ POZWOLI CI LEPIEJ SPAĆ

0
1161
rośliny do sypialni

Rośliny wpływają nie tylko na nasze lepsze samopoczucie, ale również na zdrowie. Ponieważ na przykład:

– zapewniają lepsze powietrze w pomieszczeniach

– zmniejszają poziom stresu

– pozwalają zmniejszyć lęk

– przynoszą ulgę w przypadku bólu głowy

– mają przyjemny zapach

– zapewniają dobre samopoczucie

– zapobiegają różnego typu schorzeniom

– polepszają funkcjonowanie mózgu

– gwarantują zdrowszy i spokojniejszy sen

Właśnie rośliny mają ogromne właściwości, działają uspokajająco i oczyszczają środowisko. Wśród wszystkich rodzajów roślin, a jest ich bardzo wiele, szczególną uwagę powinniśmy przywiązać do pięciu najskuteczniejszych odmian. Pomagają one tym, którzy mają problemy ze snem, a dodatkowo zapewniają lepsze warunki klimatyczne we wszystkich pomieszczeniach. Jakie więc rośliny do sypialni wybrać?

Aloes

Jest to idealna roślina do sypialni. Jest to bowiem roślina o bardzo wielu zaletach. Aloes jest bardzo łatwy w utrzymaniu, więc nadaje się do wnętrz. Jest jednym z najlepszych i sprawdzonych oczyszczaczy powietrza. Posiada też wiele innych zalet, na przykład emituje w nocy tlen. Poprawia to ogólną jakość snu, jak również pomoże w bezsenności.

jakie kwiatki do sypialni wybrać

Lawenda

Posiadanie w domu lawendy działa na nas kojąco. Zmniejsza stany lękowe, jak również niweluje stres, reguluje tętno i poprawia jakość snu. Dodatkowo wykazuje łagodzący wpływ na dzieci i przyczynia się między innymi do mniejszej ich płaczliwości.

Jaśmin

Jaśmin jest rośliną egzotyczną, natomiast jej zapach obniża poziom stresu. Hodując go w domu, możemy dzięki niemu poprawić również jakość snu wszystkich domowników. Dodatkowo bardzo korzystnie wpływa na naszą produktywność w dniu następnym oraz sprawia, że stajemy się czujniejsi.

Angielski bluszcz

Angielski bluszcz, jest piękną i elegancką rośliną. Jej utrzymanie jest bardzo proste i dodatkowo nie wymaga zbyt dużej uwagi. Bluszcz angielski zajmuje pierwszą pozycję wśród roślin oczyszczających powietrze. Dlatego jest najbardziej polecaną rośliną do hodowania w domu. Zalecana jest przede wszystkim osobom, które mają trudności z oddychaniem oraz tym  którzy cierpią na astmę. Pomaga on również w walce z pleśnią, może zmniejszyć jej ilość zawartej w powietrzu do 94%.

Sansewieria gwinejska (wężownica)
Polecaną rośliną do sypialni jest sansewieria gwinejska , tak zwana wężownica, która nadaje się nie tylko do dekoracji wnętrz. Wykazuje ona wpływ na jakość powietrza i poprzez filtrowanie poprawia atmosferę w domu. Pomaga ona uniknąć różnych podrażnień oczu, poprawia witalność i zmniejsza objawy chorób dróg oddechowych.

 

Rośliny wpływają na jakość powietrza oraz na jakość snu, na stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie. Wszelkie zanieczyszczenia i pleśń przyczyniają się do wielu chorób. Co więcej, rośliny wykazują również wpływ na nasze zdrowie, potrafią łagodzić oraz niwelować irytujące objawy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ