Słupki do siatki – jakie wybrać?

0
1019
słupki do siatki

Większość ludzi decyduje się na uniwersalne, tanie i łatwe w montażu ogrodzenie. Mowa jest o siatce ogrodzeniowej. Decydując się na taki rodzaj grodzenia naszej posesji musimy wiedzieć, że koniecznym elementem do jej montażu są słupki. Warto się więc przed ich zakupem zastanowić w jakim celu stawiamy to ogrodzenie oraz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest to siatka, która jest rozwiązaniem stałym czy tymczasowym. W tym momencie przychodzi czas na wybranie fi, jaką będą mieć wybrane przez nas słupki do siatki. Jeśli chodzi o te rurki najczęściej występują w rozmiarach: 38 mm, 42 mm, 48 mm, a także 60 mm i więcej. Dodatkowo możemy wybrać sobie nie tylko okrągłe słupki do siatki, ale również te o przekroju kwadratowymi  40×40 mm, 50×50 mm oraz 60×60 mm.  Możemy również zdecydować się na te o przekroju prostokątnym 40×60 mm.

Wypełnienie słupków

Na wielu forach i stronach producentów możemy znaleźć informacje o tym, że słupki do siatki dobrze jest czymś wypełnić. Powinniśmy również pamiętać o tym, że należy dać odetchnąć i odparować betonowi. To, że je wypełnimy zapobiegnie zbieraniu się wody wewnątrz słupków. Będziemy mieli wtedy pewność, ze nie spowoduje to szybkiej i całkowitej korozji. Która jest nie odwracalna. Bardzo dobrym i zarówno koniecznym jest również stosowanie daszków ogrodzeniowych. Zapewniają one ochronę przed wlewaniem się deszczówki do środka słupka.

słupek do siatki zwiększy jej solidność

Samodzielny montaż – czy jest możliwy?

Ogrodzenie z siatki jest wybierane bardzo często nie tylko z powodu uniwersalności czy niskiej ceny, ale również dlatego, że montaż jej bardzo łatwa. Jego montaż możemy wykonać samodzielnie. To w jaki sposób chcemy je zamontować zależy od tego jaka funkcję ma pełnić i przede wszystkim na jaki okres chcemy je postawić. Jeśli chcemy, by nasze ogrodzenie zostało na dłuższy okres czasu to w takim wypadku konieczne jest wylanie pod nią fundamentu. Jego wykonanie i rodzaj zależy od gruntu, na jakim się ma znaleźć siatka. Często konieczne jest wykonanie również  podmurówki . Zazwyczaj decydując się na podmurówkę kierujemy się bardziej estetyką niż funkcjonalnością. Słupki do siatki można oczywiście osadzać również  w betonie bezpośrednio w dziurze wykopanej na jego osadzenie. Jest to metoda nie tylko  najprostsza ale również najmniej czasochłonna. I właśnie na taka najczęściej się decydujemy. Wybierając na ogrodzenie siatkę ogrodzeniową decydujemy się przede wszystkim na prostotę, estetyczność i niska cenę. Dodatkowo możemy być pewni, że z montażem jej poradzimy sobie sami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ