Rusztowania budowlane – wybór i zastosowanie

0
599
Rusztowania budowlane

Budowa nowego budynku, naprawa ścian zewnętrznych oraz renowacja każdego budynku wiąże się z pracami na wysokości, które wymagają zastosowania specjalnej konstrukcji rusztowania. Aby rusztowanie spełniało wymogi bezpieczeństwa i zapewniało optymalne warunki dla pracowników, należy wiedzieć, jak prawidłowo zmontować rusztowanie ramowe. Rusztowanie budowlane to konstrukcja ramowa, która jest montowana na czas trwania prac budowlanych lub wykończeniowych. Jest on przeznaczony do umieszczania pracowników, materiałów i narzędzi na określonej wysokości. Elementy ramy wykonane są ze stali lub aluminium, co zapewnia wytrzymałość i lekkość takiej konstrukcji.

Montaż rusztowań Katowice

Tylko doświadczony specjalista znający dany typ konstrukcji może prawidłowo wykonać prace montażowe. W początkowej fazie przeprowadza się oględziny modułów, identyfikuje się wady lub usterki, a uszkodzone sekcje wymienia się na nowe elementy. Następnie przygotowywany jest teren, na którym mają być prowadzone prace.

Montaż rozpoczyna się od zamontowania podnośników lub dźwigników, jeśli takie elementy są przewidziane w projekcie. Buty umieszcza się na drewnianych podestach, po uprzednim wyrównaniu podłoża. Podnośniki są również umieszczane na drewnianej podstawie i wyrównywane.

Wynajem rusztowań Katowice

Wiele rodzajów prac budowlanych, szczególnie tych związanych z zewnętrznym wykończeniem elewacji, wymaga użycia rusztowań. Obecność tego typu konstrukcji umożliwia pracownikom wspinanie się na znaczne wysokości i, z wygodnej pozycji, wykonywanie wszystkich wymaganych prac. Aby zapewnić bezpieczne warunki pracy specjalistom, należy dokładnie wiedzieć, jak montować rusztowania, czyli przestrzegać określonych zasad podczas montażu.

Sprzedaż rusztowań Katowice

Specyfika montażu zależy w dużej mierze od materiału użytego do produkcji konstrukcji. W zależności od tej cechy rusztowania dzielą się na drewniane i metalowe. Pierwsze z nich są w większości wykonane samodzielnie, są one poszukiwane do budowy budynków o niskiej zabudowie. Te ostatnie, czyli wykonane z rur stalowych, są sprzętem profesjonalnym. Wyróżniają się one stabilnością i niezawodnością. Koszt pracy jest obliczany na podstawie ich złożoności elewacji, pilności i innych parametrów. Możliwe jest wznoszenie konstrukcji z dwóch lub więcej typów rusztowań na tym samym placu budowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ