Suplementy na rzeźbę

0
962
suplementy na rzeźbę

Na wstępie należy podkreślić, że wszelakiego rodzaju suplementy na rzeźbę są jedynie dodatkiem do prawidłowej diety i treningu. Nie zastąpią one nigdy wysoko proteinowej czy białkowej diety. Ich działanie jest wzmacnianie jedynie po treningu i przy odpowiedniej diecie. Nie mogą funkcjonować bez tych dwóch elementów. Poznaj zatem jakie są najlepsze suplementy na rzeźbę, które pozwolą zachować ci piękną i nienaganną sylwetkę.

Trening i dieta to podstawa

Postaw na trening siłowy (3-4 razy w tygodniu po 60-70 minut). Bazuj na wolnych ciężarach, wykonuj przysiady, martwe ciągi, podciąganie, wiosłowanie i inne ćwiczenia bez użycia maszyn. To wyzwoli hormon wzrostu i testosteron niezbędne do uzyskania „wyrzeźbionej”, twardej sylwetki! Pamiętaj, że po każdej lub przed każdym treningiem ważne jest przyjmowanie odpowiednich suplementów, ale nie mogą one zastąpić wysiłku fizycznego.

Białko na rzeźbę

Chcąc uzyskać jak najniższą zawartość tłuszczu w organizmie powinieneś popracować nad zawartością węglowodanów, tłuszczów i białek w diecie. Prawidłowy podział makroskładników na redukcji to 25% energii z białek, 25% energii z tłuszczu i 50% z węglowodanów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór izolatu białka serwatkowego (np. Isolate 100, Muscle Brick Isolate), o jak najmniejszej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Można również dołożyć białko kazeinowe (np. Casein 100, Casein Fusion), charakteryzujące się powolnym wchłanianiem i dającym dłuższe wrażenie sytości.

Spalacze tłuszczu

suplementy na rzeźbęDobrymi przykładami takich produktów są m.in. Clenburexin, Lipo Killer, Thermo Fat Burner. Są one uzupełnieniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. Dzięki nim odpowiednio wpłyniesz na podkręcenie swojego metabolizmu, przez co szybciej zaczniesz spalać tkankę tłuszczową i pozostawisz jedynie mięśniową. Spalacze sprawdzają się w okresie budowania mięśni i redukcji tłuszczu. Pozwalają w tej fazie uzyskać zdecydowanie lepsze efekty przy budowie mięśni.

Aminokwasy na redukcji

W okresie rzeźbienia należy również pamiętać o roli jaką odgrywają aminokwasy BCAA i L-Glutamina w procesie ochrony mięśni przed katabolizmem. Ich zastosowanie pozwoli na zapobieganie spalania mięśni podczas intensywnego treningu. Aminokwasy BCAApodobnie jak witaminy, należą do substancji egzogennych, co oznacza, że muszą być spożywane razem z pożywieniem, a jeżeli dieta nie dostarcza ich odpowiednio dużo można rozważyć suplementację. Ich niedobór lub nieodpowiednie dawkowanie może przyczynić się do redukcji masy mięśniowej, co przyczyni się do redukcji rzeźby. Przy wyborze produktu wybieraj te które mają oznaczenie 2:1:1 lub po prostu zawierają 50% leucyny, 25% waliny i 25% izoleucyny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ