Szampon oczyszczający do włosów

0
1075
szampon oczyszczający do włosów

Stosujesz bardzo dużo maseczek i odżywek do włosów, a one zamiast promienne i odżywione stają się coraz bardziej pozbawione blasku? Należy pamiętać, że każdy kosmetyk nakładany na nasze włosy dodatkowo je obciąża, dlatego też należy od czasu do czasu stosować tzw. detoks dla skóry głowy, używając szamponu oczyszczającego do włosów.

Szampon oczyszczający do włosów to kosmetyk, który ma za zadanie oczyścić twoją skórę głowy i włosy z nadmiaru sebum, silikonów i innych składników, które na co dzień obciążają włosy i powodują przetłuszczanie się skóry głowy. Zatkane przez preparaty do stylizacji pory skóry doprowadzają do tego, że jest ona gorzej dotleniona, a mikrokrążenie w jej obszarze staje się słabsze. Następuje zatem spadek wchłaniania się preparatów odżywczych i tlenu. Zatem jeśli cebulki włosów są zatkane na nic zdają się nakładania wszelakiego rodzaju specyfików, które mają je odżywić i pomóc w lepszym wzroście. Nadmiar sprawia, że włosy stają się bardziej osłabione, co prowadzi nawet do ich nadmiernego wypadania.

Szampon oczyszczający do włosów przyda się także przy oczyszczaniu odpowiednio skóry głowy i włosów do zabiegu koloryzacji, zwiększenia objętości włosów, czy też do zabiegu keratynowego prostowania włosów, dlatego można go stosować również przed, a nie tylko po zabiegach pielęgnacyjnych.

Szampon Loreal Serioxyl color 1000ml

Szampon oczyszczający przed zabiegiem koloryzacji używany jest w celu rozchylenia łusek włosa, by farba mogła dostać się do wnętrza łodygi a włosy lepiej przyswoić pigment. Są też specjalne szampony oczyszczające do używania już po zabiegu farbowania, które pozwalają usunąć sebum i bakterie.

Szampon Loreal Serioxyl natural 1000ml

Szampon używany przed zabiegiem powiększania objętości włosów przygotowuje włosy do przyjęcia składników, które zwiększą jego objętość. Rozchyla on łuski włosa, by cząsteczki kolejnych preparatów mających powiększyć gęstość fryzury, mogły wniknąć w głąb łodygi. Jest on zatem świetnym początkiem do rozpoczęcia kuracji.

szampon oczyszczający do włosówSą też szampony używane tuż przed zabiegiem keratynowego prostowania włosów, które przygotowują włosy na przyjęcie keratyny. Keratyna to białko, które wnika w strukturę włosa i odbudowuje go wnikając w jego ubytki. Dzięki temu szamponowi cały proces przebiegnie szybciej i dokładniej, co zapewni gwarancję udanego zabiegu.

Jak widać zatem szampon oczyszczający do włosów niezbędny jest nie tylko do stosowania po dużej ilości zabiegach pielęgnacyjnych, kiedy nasze włosy są słabe i wykończone, ale także można go używać przed wszelakiego rodzaju zabiegami, aby poprawić ich wchłanianie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ