Fryzury męskie – krótkie boki i tył

0
1999
fryzury męskie - krótkie boki i tył

Fryzura męska z wygolonymi bokami cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością i usilnie nie wychodzi z mody przez bardzo już długi czas. Można ją zobaczyć dosłownie wszędzie, zarówno na wybiegach, jak i w szarej przestrzeni publicznej, co oznacza, że na pewno będzie jeszcze modna przez pewien czas.

Wybierają ją mężczyźni, którzy cenią sobie odpowiedni wygląd, bowiem daje się ona odpowiednio stylizować na wiele sposobów, w zależności od potrzeby. Bardziej klasyczne wersje męskiej fryzury z wygolonymi bokami i tyłem wybierają ci, którzy cenią wygodę – można uzyskać świetny efekt nie męcząc się nadto.

Męską fryzurę z wygolonymi bokami cechuje przede wszystkim różnica w długościach poszczególnych partii włosów. Podstawą tego typu uczesania jest wygolenie boków i pozostawienie dłuższej długości włosów na środku głowy. Ta ogólna zasada kontrastu w długościach otwiera nam cały wachlarz możliwych typów męskich fryzur z wygolonymi bokami. Można ją różnicować pod względem rodzaju uczesania, długości czy odpowiedniej stylizacji.

Komu pasuje ta fryzura męska – krótkie boki i tył?

Wielofunkcyjność tej fryzury zaczyna się na tym, że pasuje ona do każdego typu urody, a także do każdego kształtu twarzy.

Panom o twardych, męskich rysach z twarzami o kwadratowym kształcie nadaje łagodniejszego charakteru i łagodzi ich oblicza, dzięki czemu wyglądają oni na przystojnych romantyków. Z drugiej strony, odpowiednie strzyżenie męskie z krótkimi bokami i tyłem nadaje męskości twarzom okrągłym poprzez działanie wysmuklające, dzięki czemu mężczyźni o chłopięcej twarzy mogą stać się bardziej męscy w oczach kobiet.

Krótkie boki i tył – jak uzyskać odpowiedni efekt takiej fryzury?

fryzury męskie - krótkie boki i tyłRóżnorodność i wielość opcji w zakresie tej fryzury sprawia, że bardzo ciężko dobrać odpowiednie wytyczne czy parametry związane z tym, jak ta fryzura powinna wyglądać. Dlatego właśnie należy wybrać się do dobrego i doświadczonego fryzjera, który będzie w stanie odpowiednio dobrać fryzurę do kształtu twarzy, urody, a także sposobu jej układania.

Ważną kwestią jest jednak decyzja w zakresie długości pozostawionych włosów na środku głowy. Im dłuższe bowiem będą, tym więcej czasu będzie nam zajmować ich modelowanie, co z drugiej strony daje większe możliwości z zakresie różnorodności fryzur. Dlatego właśnie należy podjąć tę decyzję na podstawie swoich własnych predyspozycji, porannego czasu w toalecie, a także rodzaju włosów, czyli podatności i niesforności na modelowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ