Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…

0
545
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...

Tymi słynnymi słowami wielkiego Polaka – samego Jana Zamoyskiego we własnej osobie otwieramy nasz artykuł, z którego dowiesz się kilku rzeczy o studiach pedagogicznych. I to w Warszawie. Bo Warszawa to stolica naszego państwa a także jeden z największych i najbardziej prestiżowych ośrodków akademickich w Polsce. Dlatego też studia pedagogiczne Warszawa oferuje najlepsze w swoim rodzaju. Jak też i inne kierunki, ale tym razem skupimy się tylko i wyłącznie na pedagogice.

Zawód pedagoga to bardzo poważne zadanie. Nie polega on bowiem jedynie na spokojnej zabawie z dzieckiem czy też zwykłym obserwowaniu jego rozwoju. Nie nie, kwestia jest znacznie bardziej złożona. Podstawą pracy pedagoga jest bowiem odpowiedzialność. Bo pierwsze kontakty społeczne każdego dziecka są naprawdę ważne, a co za tym idzie, podstawą jego spokojnego i szczęśliwego rozwoju jest prawidłowa opieka przedszkolna i wczesnoszkolna. Żeby tym się zajmować, pedagog powinien mieć wszelkie niezbędne narzędzia, w które wyposażą go właśnie studia pedagogiczne. Nie chodzi tu o jakieś materialne narzędzia, a o zestaw odpowiednich umiejętności, kompetencji tudzież wiedzy – na temat życia człowieka, a także jego rozwoju biologicznego i psychofizycznego. Jeżeli więc czujesz powołanie do zawodu pedagoga – studia pedagogiczne są dla ciebie pozycją obowiązkową.

Dlaczego warto studiować pedagogikę w Warszawie? Po pierwsze, są to studia niezwykle różnorodne – oprócz podstawowej pedagogiki wczesnoszkolnej możesz studiować chociażby andragogikę lub animację kultury. Po drugie w Warszawie funkcjonuje naprawdę dużo żłobków, przedszkoli i innych instytucji wychowawczych, w których możesz odbyć staże lub praktyki w toku studiów, natomiast po ich ukończeniu – znaleźć zatrudnienie. Jak więc widzisz, studia w stolicy dają naprawdę ogrom możliwości.

Abyś mógł się dostać na studia pedagogiczne w Warszawie, musisz doskonale przygotować się do egzaminu dojrzałości, zwracając przede wszystkim uwagę na język obcy, język polski i któryś z przedmiotów dodatkowych – najlepiej biologię, historię lub też wiedzę o społeczeństwie. Przyłóż się do nauki solidnie, gdyż pedagogika jest jednym z najbardziej obleganych kierunków, a o przyjęciu na studia nie decyduje nic poza konkursem świadectw.

Specjalizacji pedagogicznych jest naprawdę wiele, stąd też absolwenci pedagogiki mogą bez problemu znaleźć zatrudnienie w różnych zawodach, branżach czy sektorach. Do najpopularniejszych zawodów należą bez wątpienia opiekunowie, terapeuci, coache, mediatorzy a także inni specjaliści w dziedzinie pedagogiki. Możliwości jest wiec naprawdę dużo – szczególnie w stolicy.

Co się tyczy warszawskich uczelni, oferujących studia pedagogiczne, to znajdziemy wśród nich Uniwersytet Warszawski, Akademię Pedagogiki Specjalnej, Chrześcijańską Akademię Teologiczną, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Społeczną Akademię Nauk, Wszechnicę Polską Szkołę Wyższą, Wyższą Szkołę Menedżerską oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Myślę więc, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

http://www.sebby.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRenta chorobowa
Następny artykułKonta dla najmłodszych

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ