Trening w ciąży? Tak, ale jaki?

0
1786
Trening w ciąży? Tak, ale jaki?

Aktywność fizyczna, jest zalecana wszystkim – nawet kobietom w ciąży. Jednak należy pamiętać o tym, że niektóre jej przejawy nie powinny mieć w ciąży miejsca. W niektórych nawet przypadkach, zaleca się, by nie podejmować ich także w okresie połogu.

Jesteś w ciąży? Konsultuj…

Przed Tobą chyba najważniejszy etap życia. Czujesz, jak Twoje ciało powoli się zmienia i jak Twoje Maleństwo ma na Ciebie coraz większy wpływ. Przed Tobą poród, czyli czas, który będzie wymagał szczególnego wysiłku. Dlatego aktywność fizyczna, jest tutaj szczególnie wskazana. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek kroki, konsultuj się z lekarzem w kwestiach Twojego wysiłku fizycznego. Przez najbliższy, nieco ponad rok, będziesz musiała zmienić kilka swoich przyzwyczajeń.

Czego Ci nie wolno?

Zapomnij o sportach, które wymagają szczególnej aktywności. Bieganie, jazda na nartach i łyżwach a nawet siłownia? To wszystko trzeba będzie na jakiś czas porzucić. Koniecznie unikaj zbyt dużych wysiłków. Młoda mama, powinna trochę zwolnić, wyciszyć się. Przez ten czas, część Twoich obowiązków, może przecież przejąć Twój mąż/narzeczony/chłopak…

Jakie ćwiczenia są przeznaczone właśnie dla Ciebie?

Jeśli Twój lekarz nie zalecił inaczej, w okresie ciąży możesz z powodzeniem tańczyć, spacerować, uprawiać fitness (przygotowane są specjalne zajęcia dla przyszłych mam). Bardzo popularne stało się ostatnio wykonywanie ćwiczeń na basenie. Woda jest doskonałym środowiskiem, w którym dziecko zanurzone w wodach płodowych, czuje się bardzo dobrze.

Wybór miejsca ćwiczeń.

Jeśli już zdecydujemy się na zajęcia dla przyszłych mam, koniecznie musimy sprawdzić dany podmiot pod kątem między innymi:

– jego uprawnień i kwalifikacji
– programu zajęć i jego wpływu na Twoje zdrowie i samopoczucie
– odległości ośrodka, w którym będą się odbywać ćwiczenia od Twojego domu
– czy dany podmiot, zapewni nam odpowiedni sprzęt do ćwiczeń
– czy dany obiekt, ma dodatkowe miejsca do przebierania, czy jest w nim ciepło i jak wygląda jego zaplecze sanitarne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ