Własna biżuteria z kamieni naturalnych – sprawdź jak zrobić!

0
1106
Własna biżuteria z kamieni naturalnych – sprawdź jak zrobić!

Własnoręcznie stworzona biżuteria z kamieni naturalnych to sposób na oryginale dodatki do aranżacji, którymi wyróżnisz się w tłumie, a dla wielu osób również pasja, której oddają się z przyjemnością. Tworzenie biżuterii samodzielnie jest proste, pod warunkiem, że zaopatrzymy się wcześniej w odpowiednie półfabrykaty i narzędzia pomagające w jej wykonywaniu. Sprawdź, jak zrobić własną biżuterię z naturalnych kamieni, która może być pięknym dodatkiem dla Ciebie lub niebanalnym prezentem dla bliskich Ci osób!

Popularność biżuterii hand made

Przez wiele lat samodzielne robienie biżuterii było raczej hobby dla niewielkiego grona osób lubiących parać się zajęciami manualnymi. Popularność na jej tworzenie przyszła wraz ze współczesnymi czasami, w których to, co najbardziej jest doceniane, to oryginalność. Niepowtarzalne dodatki, jak bransoletki, naszyjniki czy kolczyki mogą być nie tylko dopełnieniem naszej własnej stylizacji, ale są też chętnie kupowane przez innych. Pasja tym samym może przerodzić się w dodatkowe źródło zarobku.

Jak przygotować się do tworzenia biżuterii z kamieni naturalnych?

W warsztacie osoby, która ma ochotę zacząć samodzielnie tworzyć biżuterię, nie powinno zabraknąć przede wszystkim odpowiednich narzędzi, służących do łączenie, wyginania i zawijania półfabrykatów, które są niezbędnymi elementami ozdób. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w kilka par szczypiec takich, jak okrągłe, typu bocian, małe, duże i tnące, aby bez większych problemów rozpocząć pracę nad misternymi detalami. Dobrze jest również posiadać w domu odpowiednie kleje, które pozwolą na przykład na stałe zamocowanie poszczególnych elementów.

Niezbędne przy tworzeniu biżuterii hand made są także wszelkiego rodzaju półfabrykaty, których wybór zależy od tego, jaki rodzaj ozdób masz zamiar tworzyć. Zawieszenia, zapięcia, łączenia do naszyjników, bigle, karabińczyki, łapaczki, końcówki , druty różnej długości i grubości, ogniwka czy kuleczki zaciskowe – tego typu produkty można znaleźć w każdym sklepie specjalizującym się w sprzedaży elementów do tworzenia ozdób własnoręcznie robionych, np. w Royal Stone.

Jakie kamienie naturalne warto wybrać do tworzenia biżuterii hand made?

Bogactwo wyboru kamieni naturalnych, z jakich można tworzyć biżuterię powoduje, że ich dopasowanie zależy praktycznie tylko od Twojej kreatywności. Na stronie Royal Stone znajdziesz kamienie w różnych kolorach i kształtach. Pięknie prezentują się np. kamienie takie, jak onyks, agat lub ametyst, z których stworzysz zarówno oryginalne naszyjniki, jak i bransoletki czy kolczyki.

Sprawdź: Kamienie Naturalne w Royal Stone

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ