Wszystko co musisz wiedzieć o pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech i w Polsce

0
1097

Jeśli jesteś osobą uczciwą, pracowitą i empatyczną, a do tego lubisz pomagać i chcesz zrobić coś dobrego to idealną opcją zatrudnienia dla Ciebie będzie stanowisko opiekuna osób starszych. Warto jednak już dziś zdać sobie sprawę jak trudna jest to praca i porównać jej najważniejsze cechy w Polsce i w Niemczech.

Praca opiekuna w Polsce

W naszym kraju taka praca nie jest przesadnie popularna. Dopiero budują się jej struktury. Polacy nierzadko potrzebują pomocy, jednak rzadko się po nią zgłaszają. Jeśli już to często w tej roli występuje pielęgniarka. Niewątpliwe dużym problemem są też zarobki, gdyż bogaci niemieccy emeryci są w stanie zapłacić naprawdę godnie. W Polsce większość starszych osób żyje skromnie i z małej emerytury. Różni się także specyfika pracy, ale wynika to z różnic w stylu życia, który dominuje w danym państwie. Osoby wyjeżdzające zwykle spędzają tam około trzech miesięcy na jeden raz. W Polsce mieszka się na stałe. Warto także podkreślić, że w tym wypadku jest się osobą pracującą i wydającą pieniądze w tym samym miejscu.

Praca opiekuna w Niemczech

Z kolei niemieckie warunki zdecydowanie odstają od polskich. Tak jak już wspominaliśmy, niemieccy emeryci są skłonni płacić zdecydowanie więcej, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę siłę nabywczą każdego z pieniędzy. Co więcej, wyjeżdżając do Niemiec w systemie trzymiesięcznym, wydajemy większość zarobków w naszym kraju, a więc nasza wypłata dodatkowo rośnie. Inny jest też standard życia emerytów, choć nie jest to  oczywiście regułą i zdarza się, że możemy trafić wręcz odwrotnie. Jednak w większości jest to praca lżejsza za większe pieniądze. Niemiecka praca jest jednak trudna ze względu na rozłąkę z rodziną, w związku z czym może być to przeszkodą nie do przeskoczenia, przynajmniej dla części osób. Każda z nich daje zatem korzyści, ale zawiera też minusy…

Jeśli interesuje Cię praca jako opiekun osób starszych w Niemczech, zajrzyj na stronę carework.pl i dowiedz się więcej. Spróbuj, ktoś starszy już czeka na Ciebie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ