Wybór rakietki do ping-ponga – czym się sugerować?

0
709
Wybór rakietki do ping-ponga – czym się sugerować?

Każdy sportowiec powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na faktyczne osiągi ma wybór odpowiedniego wyposażenia. Jeśli chodzi o ping-pong, bez wątpienia najważniejsza jest rakietka – istnieje spora różnica pomiędzy standardowym egzemplarzem, a czymś z wyższej półki, jak Atemi 5000. Prawdopodobnie wszyscy profesjonalni zawodnicy w tenisie stołowym zgodzą się, że bez sprawnej rakietki nie ma sensu nawet podchodzić do gry turniejowej. Nawet jeśli posiada się dużą przewagę nad swoim przeciwnikiem w kwestii samych umiejętności, to zwycięstwo przy pomocy rakietki dla amatorów wydaje się mało prawdopodobne. W tenisie stołowym chodzi przede wszystkim o szybkość reakcji oraz dużą precyzję każdego ruchu – rzeczy tych nie można osiągnąć bez takiej rakietki jak Atemi 5000, która wyróżnia się swoją ergonomiczną konstrukcją. Znaczenie ma tutaj każdy drobny element tego akcesorium – tworzą one spójną, jednolitą całość, pozwalając na lepsze osiągi sportowca.

Jak rozpoznać dobrą rakietkę – sekrety Atemi 5000

Wybór rakietki do tenisa stołowego to dość skomplikowana sprawa. Z jednej strony powinno się mieć na uwadze cenę – nie każdy ma w końcu zamiar wydać krocie na swoje wyposażenie, szczególnie jeśli dopiero stawia pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Z drugiej strony, nie ma sensu nabywać tanich rakietek do ping-ponga, gdyż nie tylko nie zapewnią nam one dostatecznego komfortu podczas gry, ale przełożą się też na znacznie zmniejszoną wydajność i szybkość reakcji. Co więcej, wątpliwej jakości rakietki mają tendencję do szybkiego rozklejania się lub innego typu uszkodzeń.

Najlepszym wyborem jest tutaj Atemi 5000, ale dlaczego? Większość zawodowców ceni tą rakietkę głównie za doskonale zaprojektowaną rączkę, która pozwala na pewny i stabilny chwyt, nie nadwyrężając dłoni i nadgarstka nawet podczas intensywnych sesji treningowych. Komfort ten jest osiągalny dzięki właściwemu wyprofilowaniu, a także użyciu przyjemnych w dotyku materiałów o dobrej przyczepności. Atemi 5000 wyróżnia się także wysoką wydajnością – uderzając nią w piłeczkę, można nadać jej pożądaną trajektorię ze stosunkową łatwością. Ponadto, wcale nie trzeba się szczególnie wysilać, aby nadać piłce odpowiednią prędkość i prosty tor lotu. Nie można zapomnieć także o tym, że Atemi 5000, jak na sprzęt z górnej półki, jest akcesorium dość przystępnym, a z uwagi na swoją wysoką trwałość z pewnością posłuży nam przez długie lata. Na chwilę obecną, jest to jeden z najlepszych, dostępnych na rynku modeli, warto jest więc nabyć swój własny egzemplarz!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ